frezarka

Jednym z podstawowych narzędzi, jakie używa stylistka paznokci jest frezarka. Czym dokładnie jest to wielofunkcyjne urządzenie, kiedy należy je stosować i jak wygląda praca z tym sprzętem? Szczegóły prezentujemy poniżej.

Co to jest frezarka?

Można uznać, że frezarka do paznokci jest mechanicznym pilnikiem. Inny jest natomiast jej kształt, ponieważ wymienne frezy są nieco stożkowate, zaokrąglone i działają na pełnych obrotach. Co ważne, w ramach różnych zabiegów pielęgnacji paznokci rąk oraz stóp stosuje się różne frezarki do paznokci. Te różnią się grubością struktury, wielkością albo mocą działania. Nie ma jednak wątpliwości, że to urządzenie obowiązkowe w każdym gabinecie kosmetycznym. Jest proste w użyciu i całkowicie bezpieczne. Skraca czas potrzebny na wykonanie manicure bądź pedicure i znacznie ułatwia realizację różnych procesów stylizacji płytki paznokcia.

Frezarka – jak działa to wielofunkcyjne urządzenie?

Ponieważ na rynku usług kosmetycznych panuje ogromna konkurencja, każdy zabieg wykonywany na paznokciach musi być naprawdę perfekcyjny. Minęły już czasy, w których kosmetyczki stosowały tradycyjne pilniki, a nawet cążki. Te funkcjonują już tylko w ramach realizacji ostatnich poprawek wykonywanej usługi, by manicure był optymalnie dokładny.

Co ważne, frezarka do paznokci zastępuje wiele innych przyrządów. To ona jest wykorzystywana, by skrócić paznokcie, wyrównać płytkę paznokcia, usunąć skórki czy zlikwidować stary manicure hybrydowy. To frezarka jest niezastąpionym sprzętem w ramach nadawania idealnego kształtu paznokci, z powodzeniem można używać jej w przypadku paznokci naturalnych, ale też sztucznych. Warto także nadmienić, że frezarki do paznokci wykorzystują w swojej pracy zarówno stylistki paznokcie, jak i podolodzy. To urządzenie sprawdza się w ramach usuwania niewielkich zrogowaceń skóry, modzeli czy odcisków.

Praca z frezarką jest łatwa i znacznie przyśpiesza czas wykonywanej usługi. To dlatego, że może działać od razu, bez konieczności namaczania skóry czy skórek paznokci. Sama płytka paznokci nie musi być specjalnie przygotowana do zabiegu.

Jak dbać o frezarkę do paznokci?

Ponieważ frezarka do paznokci jest urządzeniem wielokrotnego użytku, w przypadku przyjmowania licznych klientek, ale i w warunkach domowych konieczne staje się dokładne czyszczenie oraz dezynfekcja takiego sprzętu. Trzeba wiedzieć, że bagatelizowanie tej czynności może przyczynić się do występowania i przenoszenia zakażeń skórnych, stanów zapalnych, bakteryjnych, a w skrajnych przypadkach nawet wirusa HCV czy HIV.

Dezynfekcja i sterylizacja wszystkich narzędzi do paznokci, w tym frezarki powinna być realizowana w profesjonalnych placówkach – bardzo często takie usługi świadczą szpitale i kliniki prywatne. W każdym salonie powinien znaleźć swoje zastosowanie Autoklaw, w którym czyszczone są narzędzia po każdym użyciu. Zasady funkcjonowania gabinetów kosmetycznych są jasno opisane w ramach działań BHP, a sterylność funkcjonowanie takich obiektów zostaje poddawana kontroli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here