Bezpieczeństwo żywności – dlaczego ma tak ogromne znaczenie?

Coraz więcej państw wprowadza restrykcyjne przepisy dotyczące eksportowanej żywności. Będące największym rynkiem na świecie Stany Zjednoczone narzuciły dostawcom przestrzeganie pewnych norm, które są kontrolowane przez PCQI – osobę przeszkoloną w tym zakresie. Dlaczego bezpieczeństwo żywności w ostatnich latach jest tak ważnym punktem w gospodarce?

Globalizacja a poziom jakości 

Otwarcie globalnych rynków jest jednym z największych osiągnięć, jakich udało się dokonać na przełomie ostatnich lat. Zarówno firmy, jak i jednostki, mają nieograniczony dostęp do dóbr oferowanych nawet na drugiej półkuli. I choć jest to bardzo korzystne dla pobudzenia ekonomii, to jednak niesie ze sobą pewne ryzyko. W branży gastronomicznej, w której nawet kilka godzin może decydować o tym, czy dany produkt będzie nadawał się do spożycia, bezpieczeństwo żywności jest tym, co jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania. Zanim artykuł dotrze do granic docelowego państwa, jego jakość może być zmniejszona przez: 

  • długi transport,  
  • przewożenie w nieodpowiednich warunkach,  
  • stosownie potencjalnie niebezpiecznych środków chemicznych, 
  • łączenie produktów z różnych grup. 

Firmy, które chcą sprzedawać swoje towary na terenie USA, więcej informacji o prewencyjnych środkach nadzoru w bezpieczeństwie żywności i funkcji PCQI, znajdą na stronie https://szkolenia.bureauveritas.pl/h21-fspca-prewencyjne-srodki-nadzoru-w-bezpieczenstwie-zywnosci/.  

Przestrzeganie norm świadczy o jakości  

Wbrew pozorom wraz rozwojem technologii bezpieczeństwo żywności jest trudniejsze do zweryfikowania. Liczni producenci wykorzystują metody, dzięki którym ich produkty o niewystarczającym składzie mogą konkurować z tymi, które są wysokiej jakości. Dotyczy to wszystkich dziedzin w branży. Konsumenci lubią mieć duży wybór produktów, jednak firmy powinny zadbać o to, aby wszystkie z nich były w pełni bezpieczne.   

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here