Aplikacja – klucz do udanego makijażu. Czym i jak nakładać kosmetyki?

0
1506

Coraz więcej mówi się o tym, że nie tylko od jakości kosmetyków zależy wygląd i trwałość makijażu. Niezwykle istotne jest również to, czym je nakładamy. Dziesiątki pędzli, różnego typu gąbki, aplikatory, palce – która metoda jest najlepsza? Czym nanosić na twarz podkład, czym puder, a czym cienie do powiek? I dlaczego wszystko to jest tak istotne?

Różne style, różne metody

Przy nakładaniu kosmetyków liczy się zarówno wybór odpowiedniego akcesorium, jak i kolejność aplikacji. Główna zasada brzmi – najpierw kosmetyki mokre, potem suche. Do swojego idealnego sposobu nakładania kosmetyków najlepiej dojść samodzielnie – metodą prób i błędów. Metoda aplikowania wyrobów kosmetycznych oddziałuje na trwałość makijażu, na jego wygląd, a nawet zdrowie naszej skóry.

Do nanoszenia na twarz kremów, podkładów, pudrów i innych preparatów najczęściej używamy własnych dłoni, pędzli lub gąbek do makijażu.

Magia dobrej gąbki

Gąbki do makijażu najlepiej sprawdzają się przy nakładaniu płynnych i kremowych podkładów oraz korektorów. Zdadzą też egzamin podczas aplikacji sypkich pudrów – tutaj jednak potrzeba nieco więcej doświadczenia, by nie uzyskać efektu ciężkości i nienaturalnego wyglądu. Gąbek używamy zawsze po namoczeniu i solidnym odciśnięciu z nich wody.

Przewaga gąbeczek polega na ich wyjątkowym kształcie. Dwie końcówki przeznaczone są do różnych partii twarzy. Mniejsza pozwala swobodnie nakładać kosmetyki w trudno dostępnych miejscach – w kącikach oczu, na powiekach i przy skrzydełkach nosa. Szersza końcówka z kolei idealnie zdaje egzamin przy makijażu większych partii – policzków, czoła i brody. Warto pamiętać, że gąbki do makijażu trzeba myć po każdym użyciu. Osoby z wrażliwą skórą powinny również dezynfekować je specjalnym środkiem, tak, by nie dopuścić do rozwoju bakterii.

Pędzle do wszystkiego

Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się pędzle. Są niezwykle uniwersalne i mogą posłużyć do nakładania właściwie wszystkich produktów. Podkłady, pudry, róże, cienie do powiek, bronzery – każdy z tych kosmetyków ma przeznaczony dla siebie pędzel. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie uzyskać precyzyjny i długotrwały efekt. Pod jednym warunkiem – wybierzemy wysokiej jakości akcesoria (np. LUSSONI) i pozwólmy sobie na nieco praktyki. Używanie pędzli na szczęście nie jest trudne.

Te duże i puszyste o długim włosiu będą idealne do pudru. Po nałożeniu kosmetyku na włosie należy strzepać jego nadmiar i omiatającymi ruchami nałożyć na twarz. Krótkie, płasko ścięte pędzle sprawdzą się do nakładania podkładu, a te w kształcie wachlarza lub miotełki będą się nadawać do rozświetlacza. Małe pędzelki o zbitych końcówkach będą idealne do aplikacji cieni, a te puchate – do ich blendowania. Weganom i osobom ze skórą alergiczną poleca się pędzle z syntetycznego włosia, które łatwiej utrzymać w czystości i które absorbują mniej kosmetyków niż te z naturalnym włosiem.  

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/68-do-makijazu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here