asystentka stomatologoiczna

Chociaż praca asystenta stomatologa jest wyczerpująca, to przynosi również sporo satysfakcji. Zwłaszcza, kiedy lubimy spory ruch, oraz pracę z adrenaliną. Czy jednak można na tym dobrze zarobić? Co ma wpływ na wysokość pensji asystenta stomatologa oraz na jakie zarobki może liczyć taka osoba w naszym kraju? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/asystent-stomatologa-ile-zarabia/

Asystent stomatologa – co ma wpływ na wysokość jego pensji?

Wysokość zarobków asystenta stomatologa będzie zależała od kilku ważnych aspektów. Istotne jest bowiem miejsce, w którym taka osoba jest zatrudniona. Potencjalnie lepiej jesteśmy w stanie zarobić w prywatnym gabinecie dentystycznym, niż w publicznej przychodni. Sektor prywatny zarabia bowiem więcej, ale co za tym idzie wymaga więcej. To wszystko przekłada się na lepsze wynagrodzenie. Na to ma również wpływ długość stażu pracy, doświadczenie, a także Twoje umiejętności. Wpływ na wynagrodzenie będzie miało również podejście do klienta oraz wpływ na promocje całego gabinetu. Do tego dochodzi również staranność, solidność i sumienność w wykonywaniu swoich codziennych zadań. Bardzo często pracodawcy zwracają uwagę na zdolność multitaskingu, czyli wykonywania kilku czynności równoległe. Oczywiście więcej zarobimy w dużym mieście, niż w małych przychodniach na prowincji.

Ile wynosi mediana zarobków asystenta stomatologa w naszym kraju?

Asystentka stomatologa przeciętnie w Polsce zarabia około 2680 zł brutto. Jest to mediana, która jest dosyć uśredniona w skali całego kraju. Obejmuje ona bowiem wszystkie rodzaje zatrudnienia oraz miejsca pracy. Około połowa asystentek zarabia kwotę między 2250 zł, a 3180 zł. Kolejne 25%, czyli ćwierć z nich zarabiam mniej, czyli kwotę poniżej 2250 zł. Ostatnia ćwierć asystentek stomatologicznych może liczyć na zarobki w wysokości powyżej 3180 zł. Są to oczywiście kwoty brutto przypisywane w systemie miesięcznym.

Co jeszcze ma znaczenie na wysokość zarobków asystenta stomatologa? 

Na to wpływ będzie miał również w poziom rozwoju gospodarczego. Nie jest on bowiem równomierny, a przekłada się to na zasobność każdego portfela. Jako asystent stomatologa najlepiej zarabiamy w województwie mazowieckim, kujawsko-pomorskim oraz opolskim. Tam kwoty będą wynosiły odpowiednio 2400 zł, 2150 zł, 2100 zł netto. Należy wziąć to pod uwagę podczas poszukiwania pracy w takim zawodzie.

Zobacz też: http://www.metalzine.pl/jak-wyglada-praca-asystenta-stomatologa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here