goście przy stole

Usadzenie gości przy stole świątecznym od zawsze jest zagwostką dla wielu osób. Z pozoru jest to banalna czynność, jadnak jeśli nie wykonany jej odpowiednio, możemy być skazani na katastrofę. Kiedy już poznasz sposoby, jak poradzić sobie z tą sytuacją, zobacz jak bardzo pozytywnie wpłynie to na przebieg świątecznej kolacji.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/usadzenie-gosci-przy-stole-swiatecznym/ 

W czym tkwi tajemnica?

Na pierwszy miejscu powinniśmy umieścić organizację. Odpowiednio zorganizowane działanie, pozwoli uniknąć wielu niedociągnięć podczas świątecznej kolacji. Są bowiem wyjątki, wówczas gdy Wigilia jest w wyłącznie najbliższym gronie, nie ma sensu wprowadzać sztywnych zasad, ponieważ nie ma znaczenia to kto, obok kogo usiądzie. Kiedy jednak zorganizujemy dużą kolację wigilijną, na której zbierze się większa liczba gości, musimy pamiętać o kilku zasadach. Na uwadze w szczególności powinno znajdować się to, aby nie sadzać nikogo obok osoby, której nie darzy zbyt dużą sympatią. Gospodarz musi sprostać temu wyzwaniu, aby zadowolić siebie oraz przede wszystkim zebranych gości. Zasady savoir-vivre mają w tej kwestii jasne wytyczne, które możesz delikatnie podrasować.

Sposoby usadowienia gości podczas przyjęcia

Szachownica – kobieta powinna siedzieć obok mężczyzny

Wolne miejsce – unikaj sytuacji, w której krzesło obok kobiety jest wolne

Hierarchia – obok gospodarzy powinny siedzieć osoby, które są najważniejsze podczas kolacji. Są to zazwyczas seniorzy. Mężczyzna odpowiednio zajmuje miejsce przy pani domu, kobieta zaś obok pana domu.

Wizytówki – jeśli Wigilia organizowana przez Ciebie będzie liczyła więcej niż 20 osób, warto przygotować imienne karteczki, dzięki którym unikniesz zamieszania już na samym początku spotkania.

Rozdzielanie małżonków – małżonkowie powinni siedzieć naprzeciwko siebie. Wyjątkiem są nowożeńcy i narzeczeni. Oni mogą zająć miejsca obok siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here