Ubezpieczenie studentów - jak to wygląda?

Pójście na studia to nowy okres w życiu młodego człowieka. Oprócz nauki czekają nas nowe znajomości i dobra zabawa. Zanim jednak beztrosko oddamy się nowemu, dorosłemu życiu, należy pomyśleć także o praktycznych aspektach. Aby nie martwić się o nasze bezpieczeństwo, musimy zapewnić sobie ubezpieczenie, które będzie chroniło nas, w razie wszelkiego niebezpieczeństwa.

Jak wygląda ubezpieczenie studentów?

Mamy kilka różnych opcji. Przede wszystkim, możemy korzystać z wizyt lekarskich i pomocy, na podstawie Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby jednak mieć taką możliwość, musimy ubezpieczyć się za pośrednictwem uczelni, albo do takowego ubezpieczenia musi zgłosić nas któryś z pracujących rodziców, czy też inny członek rodziny.

Z ubezpieczenia za pośrednictwem uczelni można skorzystać jednak tylko w wyjątkowych sytuacjach – gdy nasi rodzice bądź opiekunowie prawni nie żyją, bądź nie mogą nas ubezpieczyć. Czy to jednak wystarczy? Czy należy pomyśleć o jeszcze innym sposobie zabezpieczenia się przed wypadkami? Oczywiście, że tak. Dlatego właśnie istnieje ubezpieczenie NNW.

Czym jest ubezpieczenie NNW dla studentów?

Ze względu na to, że studia są intensywnym czasem nie tylko nauki, ale także zabawy i podróży, mogą czekać nas różne wypadki. Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia nam pomoc także w nietypowych sytuacjach. Możemy dopasować je, uwzględniając nasz sposób życia. W nieszczęśliwej sytuacji, to ubezpieczenie zapewnia nam pomoc finansową, co jest nieocenione, kiedy potrzebujemy pieniędzy na różne rodzaje leczenia. Najczęściej uczelnie oferują grupowe ubezpieczenie NNW, jest ono jednak mocno ograniczone, dlatego najlepiej wybrać samemu odpowiednią ofertę. Im intensywniejsze jest nasze życie, tym dokładniej powinniśmy przyjrzeć się ofertom, które oferują nam więcej niż podstawowe, najtańsze ubezpieczenia grupowe, z uczelni.

Pod uwagę można wziąć także karty studenckie, które oprócz ubezpieczenia NNW na cały rok, zapewniają nam różne zniżki, na przykład w restauracjach. Jak widać, możliwości zadbania o swoje zdrowie jest wiele, każdy student musi indywidualnie ocenić, jak wygląda jego życie i czego potrzebuje. Bez względu na to jednak, jaki tryb życia prowadzimy, musimy pamiętać, że nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się w najmniej spodziewanym momencie.

Aby dowiedzieć się więcej i dobrze wybrać, najlepiej przeczytać artykuł ze sprawdzonego źródła, który rozjaśni nam wybór – po więcej odsyłam na https://www.metlife.pl/o_metlife/blog/ubezpieczenie_dla_studenta/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here