Terapia online

Dzisiejszy świat generuje ogromne ilości problemów i czynników stresowych. Powoduje to zaburzenia psychiczne szczególnie wśród dzieci i młodzieży. To właśnie te dwie grupy są najbardziej narażone na zagrożenia psychiczne mogące następnie rzutować na całe ich życie wywołując depresje i już za młodu wpędzając w uzależnienia. Dlatego tak ważne jest by takim osobom już na początku pojawiających się problemów udzielić stosownej pomocy psychologicznej.

Niezbędne konsultacje psychologiczne

W przypadku obecnego zagrożenia epidemicznego i problemów z dostaniem się do specjalisty popularną metodą korzystania z usług psychologa jest psycholog online. Wielu nie wierzy w skuteczność tego typu zabiegu wysuwając na pierwszy plan osobisty kontakt z pacjentem. Jednak trwająca przez tak długi czas kwarantanna może podwoić zaburzenia chorej na depresję czy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne osoby bez kontaktu z psychologiem. Lepiej więc przeprowadzić konsultacje, których skuteczność będzie 20% mniejsza od tradycyjnych konsultacji psychologicznych niż nie przeprowadzać ich wcale i pozwolić by zaburzenia narastały a choroba z nimi związana pogłębiała się.

Ważną sprawą jest bogata oferta świadczona przez serwisy typu psycholog online. Terapia psychologiczna online może być prowadzona w różny sposób najczęściej przy użyciu popularnych aplikacji z użyciem kamerki, może być jednak też w innych formach.

Zdarzają się na przykład terapie prowadzone za pomocą technologi 3D bądź VR, które pozwalają stworzyć namiastkę normalnego kontaktu społecznego bardzo potrzebną dla osób z pewnymi określonymi rodzajami zaburzeń. Poza terapią online wyróżniamy też rodzaje psychoterapii online. Psychoterapia sprawdza się nie w prewencji ale w leczeniu cięższych stanów chorób takich jak depresja, nerwica, stany lękowe, fobie czy zaburzenia żywienia. Może być przydatna w trudnych dla człowieka momentach, na przykład po stracie bliskiej osoby, bolesnym rozstaniu miłosnym czy leczeniu uzależnień i resocjalizacji więźniów. Są więc różne rodzaje takiej terapii.

Wyróżniamy na przykład terapię poznawczo-behawioralną, humanistyczną, psychoterapię Gestalt, psychoterapię systemową oraz psychoterapię narracyjną. Każdy rodzaj psychoterapii różni się od innego czasem trwania, przeznaczeniem i sposobem przebiegania. Równocześnie każdy z nadmienionych rodzajów jest stosowany do leczenia innych zaburzeń, na przykład psychoterapia systemowa najczęściej przeznaczana jest dla małżeństw w stanie kryzysu zaś terapia humanistyczna dobrze reguluje problemy w rodzinie, nerwice czy zaburzenia osobowości.

Więcej: https://cplwowska.pl/terapia-online/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here