Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to długo oczekiwana gra, która jak wiadomo już od dawna, zachwycać będzie wyjątkową oprawą graficzną. Początkowo data premiery zapowiedziana została na kwiecień, jednak obecnie wiadomo, że na wydawnictwo poczekać trzeba do 17 września. W trakcie oczekiwania na premierę warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat fabuły, wymagań sprzętowych, a także dystrybucji gry.

1. Cyberpunk 2077 – skąd pomysł na uniwersum?
2. Cyberpunk 2077 – wymagania sprzętowe
3. Cyberpunk 2077 – fabuła
4. Cyberpunk 2077 – gdzie kupić?

Cyberpunk 2077 – skąd pomysł na uniwersum?

Gra Cyberpunk to najnowszy projekt CD Project Red, o którym ostatnio było głośno z powodu gry Wiedzmin 3. Tym razem uniwersum bazuje na grze fabularnej Cyberpunk 2020 autorstwa Mike’a Pondsmitha. Świat, który będą mieli okazję eksplorować gracze, bazuje na mapie z oryginalnego Cyberpunka, jednak wzbogaconą o dodatkowe lokalizacje.
Cyberpunk 2077 to gra typu action role playing game – fabularna gra akcji. Gracz wciela się w postać V. Na płeć głównego bohatera oraz jego atrybuty wpływ ma użytkownik. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki wybrać można płeć bohatera – wcielić można się w postać kobiecą, męską oraz neutralną genderowo. Wybrać można również jego wygląd oraz pochodzenie, które będzie miało wpływ na fabułę gry. Gracze zdecydować mogą także o ścieżce rozwoju postaci. Dostępny jest m.in. haker, technik lub najemnik. Gra umożliwia więc immersję oraz ingerencję w fabułę. Gracze nie tylko mogą nadać bohaterowi imię i nazwisko, ale również decydować o jego losach w trakcie rozgrywki, poprzez podejmowane decyzje oraz interakcje. Oprócz misji głównej gracze liczyć mogą również na wiele scenariuszy pobocznych.

Cyberpunk 2077 – fabuła

Główny bohater w chwili rozpoczęcia rozgrywki będzie miał 23 lata. Jego głównym celem jest zdobycie implantu, który gwarantuje nieśmiertelność. Akcja toczy się w mieście Night City, położnym na środkowym wybrzeżu zachodnich Stanów Zjednoczonych, pomiędzy Los Angeles a San Francisco. Miasto podzielone jest na 6 dzielnic, na terenie których działa jedenaście gangów. Bohater będzie musiał zmierzyć się z niebezpieczeństwami wynikającymi z anarchii, skrajności klasowych, a także zbyt szybkiego rozwoju technologii. W czasie rozgrywki gracz wcielający się w główną postać zostanie postawiony przed wieloma moralnymi dylematami. Klimat fabuły podkreślony został warstwą wizualną w stylu retrofuturyzmu.

Cyberpunk 2077 – wymagania sprzętowe

W grę Cyberpunk 2077 zagrać będzie można na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Dodatkowo wydawnictwo ma być dostosowane do zapowiadanych na początek przyszłego roku konsoli Playstation 5 oraz Xbox series X. Ponieważ gra wyróżnia się starannie dopracowaną grafiką, wielu graczy obawia się jakie warunki musi spełniać komputer, aby rozgrywka była płynna. Minimalne wymagania sprzętowe to procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz, karta graficzna 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280, system operacyjny Windows 7/8/10 64-bit oraz pamięć RAM 12 GB. Rekomendowane warunki to natomiast procesor Intel Core 7-8700K 3.7 GHz, karta graficzna 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56, pamięć RAM 16 GB oraz system Windows 10 64-bit.

Cyberpunk 2077 – gdzie kupić?

Gra Cyberpunk 2077 dostępna będzie w wersji standardowej oraz kolekcjonerskiej. Do tej ostatniej dodawana jest między innymi artbook, płyta ze ścieżką dźwiękową, mapa Night City oraz 25-centymetrowa figurka głównej postaci. Cyberpunk 2077 dostępny będzie w sklepie oleole.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here