Skąd wybrać najlepsze ubezpieczenia na zdrowie?

Większości z nas wydaje się, że poważniejsze problemy zdrowotne nas nie dotyczą, zwłaszcza gdy o siebie dbamy. To myślenie charakterystyczne przede wszystkim dla młodych i niezależnych ludzi. W praktyce ubezpieczenie na zdrowie może okazać się jednak niezwykle istotną inwestycją. Dlaczego warto je mieć i jak wybrać najlepsze?

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie na zdrowie?

Nawet dbając o swój organizm nigdy nie możemy czuć się w stu procentach bezpieczni. Poważne choroby, takie jak choćby nowotwory, mogą dotykać osób w każdym wieku. Również wypadki komunikacyjne, katastrofy czy pobicia to zdarzenia, przed którymi nie jesteśmy się w stanie uchronić, choć zdarzają się rzadko. Ubezpieczenie na zdrowie wraz z pakietem NNW to doskonały sposób, by zabezpieczyć się przed skutkami nieszczęśliwych okoliczności.

Jak to działa?

Niektóre choroby i zdarzenia przewracają nasze życie do góry nogami. Wynikiem bywa niezdolność do pracy, konieczność długotrwałego specjalistycznego leczenia i rehabilitacji, a nawet trwałe inwalidztwo. Wówczas tracimy bieżące dochody, ewentualne oszczędności szybko topnieją, a koszty rosną diametralnie. Nie wszystkie nasze potrzeby jest w stanie zapewnić NFZ, a często usługi nie są najwyższej jakości lub wymagają długiego oczekiwania. Bardzo bolesna okazuje się sytuacja, gdy wypadkowi lub ciężkiej chorobie ulega główny żywiciel rodziny. Ubezpieczenie na zdrowie jest więc także inwestycją w przyszłość naszych bliskich, ponieważ zapewnia pokrycie niezbędnych kosztów. Dodatkowe ubezpieczenie NNW pozwala natomiast ubiegać się o odszkodowanie proporcjonalne do uszczerbku na zdrowiu, także w przypadku mniej groźnych zdarzeń, jak choćby wypadek na rowerze, poparzenie czy spadnięcie ze schodów. Większość z nas doświadcza tego typu kontuzji na przestrzeni życia przynajmniej raz.

Jak wybrać ubezpieczenie na zdrowie?

Ubezpieczenie na zdrowie i NNW musi być ściśle dostosowane do naszych potrzeb i zależne na przykład od wykonywanego zawodu, w którym może wiązać się konkretne ryzyko. Kluczem do sukcesu jest porównanie jak największej liczby ofert, co umożliwiają multiagencje, takie jak wiodąca na polskim rynku CUK. Odwiedzenie punktu CUK lub rozmowa telefoniczna z przedstawicielem firmy daje dostęp do ofert 30 sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych jednocześnie, co znacznie ułatwia znalezienie oferty idealnie skrojonej do naszych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here