Przychodnie w Warszawie - gdzie się udać, aby nie czekać?

Wizyty u lekarza kojarzą nam się głównie z długimi kolejkami. W związku z tym często unikamy spotkań ze specjalistą. Niestety czasami są one konieczne. W takich sytuacjach zazwyczaj nie możemy czekać kilka tygodni na badania. Na szczęście w Warszawie znajdziemy przychodnie, w których czas oczekiwania jest dużo krótszy.

Skąd biorą się kolejki?

Powodów jest wiele. Często zdarzają się sytuacje kiedy pacjenci dostają skierowanie na badania do jednej placówki i zamiast wybrać miejsce, w którym kolejki są krótsze są zmuszeni do czekania w przepełnionych ośrodkach. Niekiedy nawet gdy mamy możliwość wyboru przychodni, decydujemy się na tę położoną najbliżej zamiast poszukać lokalizacji z mniejszą ilością pacjentów. Kolejnym powodem jest niepotrzebna rezerwacja miejsc. Coraz więcej osób zajmuje kolejkę, a później nie zjawia się na wizycie. Przez takie zachowanie, chorzy potrzebujący spotkania ze specjalistą muszą czekać dużo dłużej. Wyjściem z tej sytuacji jest telefonowanie do pacjentów celem potwierdzenia wizyty.

Gdzie szukać przychodni bez kolejek?

Oczywiście najmniejsze kolejki są w ośrodkach prywatnych. Możemy tam liczyć na szybką rejestrację (często nawet przez Internet) i krótki czas oczekiwania na wizytę. Niektóre placówki jednak oferują zarówno opiekę prywatną jak i tę prowadzoną związaną z Narodowym Funduszem Zdrowia. Warto je wybierać, ponieważ jeśli z jakiegoś powodu nie uda nam się dostać na wizytę na NFZ, będziemy mieli możliwość skorzystania z opieki prywatnej. Dobrym przykładem takiego miejsca jest centrum medyczne CMP. Przychodnia Ochota, to tylko jedna z kilku placówek należących do tej przychodni. Rejestrując się tam mamy niemal stuprocentową pewność wizyty bez długich kolejek.

Obecnie znalezienie przychodni, która spełni wszystkie nasze oczekiwania jest dość trudna. Najważniejsze z nich to oczywiście dostęp do doświadczonych specjalistów, krótkie kolejki, dobry dojazd i rozsądna cena za wizytę. Warto jednak poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca. Z pewnością pozwoli nam to zaoszczędzić sobie wielu stresów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here