Jak zapakować przesyłkę o niestandardowych wymiarach i kształcie?

Pakowanie przesyłki o niestandardowych wymiarach bywa bardzo trudnym zadaniem spędzającym sen z powiek nawet najbardziej doświadczonym w kwestii pakowania paczek osobom. Jeśli zależy nam na tym, aby paczka dotarła szybko i bez najmniejszych problemów musimy przestrzegać jednak pewnych reguł. Niestandardowe problemy wymagają niestandardowych rozwiązań, dlatego w przypadku pakowania przesyłek o niezwykłych wymiarach trzeba wykazać się dużą kreatywnością. Poza problemem z pakowaniem pojawia się również problem wyboru przewoźnika, który podejmie się takiego zadania. Zanim jednak zadecydujemy, że paczki nie wysyłamy, warto zastanowić się nad tym, czym tak naprawdę jest paczka niestandardowa.

Jak wygląda paczka niestandardowa?

              Każdy przewoźnik, firma kurierska oraz usługi logistycznego przesyłania paczek ma swoje wymagania i zasady przewozu, które zazwyczaj dostępne są w regulaminie na stronie podmiotu dostarczającego paczkę. Jednakże istnieje pewna reguła mówiąca o tym, kiedy daną przesyłkę możemy zaliczyć do niestandardowych. Zasadniczo, każda paczka, która nie jest zapakowana w pudełko kartonowe (prostopadłościan) jest paczką niestandardową. Paczki tego typu muszą być sortowane ręcznie, ze względu na zbyt duży rozmiar, kształt lub wagę i niemożliwość przejścia przez automatyczne sortery. Zazwyczaj takie paczki określane są przez kilka parametrów, między innymi kształt, długość oraz sposób pakowania. To, czy dana paczka zostanie dopuszczona do przewozu zależy od tego czy nie uszkodzi innych, a także od tego czy opakowanie wystarczy, aby została bezpiecznie przetransportowana do adresata. Firmy kurierskie preferują tradycyjne przesyłki, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, w jaki sposób zapakować niestandardową paczkę, warto znaleźć krótki poradnik na stronie przewoźnika na przykład taki, jaki oferuje https://www.sendit.pl/, w którym krok po kroku przedstawione jest jak poprawnie zapakować paczkę.

Jak zapakować przesyłkę o niestandardowych wymiarach?

              Pakując przesyłkę niestandardową koniecznie trzeba zadbać o to, aby opakowanie było wykonane z tworzywa o odpowiednim rozmiarze, dostosowane wytrzymałością do wagi przesyłanego produktu. Jeśli chcemy, aby paczka została przewieziona bezpiecznie, należy wolną przestrzeń, jaka pozostanie wewnątrz opakowania wypełnić materiałem amortyzującym, takim jak folia bąbelkowa lub styropian. Dodatkowo górna i dolna część opakowania powinna być zabezpieczona kartonowymi wstawkami. Całą paczkę należy zabezpieczyć i szczelnie zamknąć, a w przypadku delikatnych towarów konieczne jest nalepienie naklejki z komunikatem „nie rzucać”, „góra-dół” oraz „ostrożnie”. W przypadku niektórych kurierów takie oznaczenia kwalifikują paczkę do przesyłek niestandardowych i generują dodatkowe opłaty. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here