Nowość w Polsce, czyli coraz popularniejszy trening EMS

W ostatnich latach ogromną popularnością wśród osób ćwiczących i tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, cieszy się trening EMS. Dlaczego zyskał on takie uznanie i jaka jest jego dokładna specyfikacja? BodyTec20 dostarczy wszystkim zainteresowanym EMS rzetelnych i szczegółowych informacji na ten temat!

W ostatnich latach ogromną popularnością wśród osób ćwiczących i tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, cieszy się trening EMS. Dlaczego zyskał on takie uznanie i jaka jest jego dokładna specyfikacja? BodyTec20 dostarczy wszystkim zainteresowanym EMS rzetelnych i szczegółowych informacji na ten temat!

Otóż, trening EMS to skrót od Electrical Muscle Stimulation. Jest to trening personalny połączony z elektrostymulacją mięśni za pomocą specjalnej maszyny – miha bodytec. Wysyła ona impulsy elektryczne, które docierają do naszego ciała dzięki kamizelce oraz opaskom założonym na ramiona, uda i pośladki. Podczas ćwiczeń fizycznych impulsy wpływają na skurcze i rozkurcze mięśni znacznie je przyspieszając. Zintensyfikowana praca wszystkich partii mięśniowych, nawet trudnodostępnych mięśni głębokich sprawia, że trening EMS jest bardzo wydajny i w krótkim czasie 20 minut można osiągnąć takie same rezultaty jak po trzech godzinach tradycyjnych ćwiczeń. Jakie są efekty elektrostymulacji? To zależy co chcemy zmienić w naszym ciele – EMS pomaga zgubić nadprogramowe kilogramy, wyrzeźbić idealną sylwetkę, ale także pozbyć się przewlekłego bólu kręgosłupa i wyleczyć niektóre kontuzje.

Czy popierać treningi EMS?

Nie ma żadnych powodów, aby nie popierać treningu EMS. Dlaczego? Efekty elektrostymulacji mięśni bronią się same. Już po pierwszych 2-3 sesjach EMS można odnotować jędrniejszą i bardziej napiętą skórę na całym ciele. Mniej więcej po 6-7 treningach zauważalny jest realny spadek tkanki tłuszczowej. Przy tym, elektrostymulacja mięśni jest całkowicie bezpieczna, a w trakcie treningu nad wszystkim czuwa trener personalny.

Jedyne 20 minut tygodniowo wystarczy, aby odpowiednio zadbać o swoją sylwetkę. W czasach, gdy żyjemy szybko, wygospodarowanie kilku godzin na treningi i dojazd na siłownię graniczy z cudem. Trening EMS nie wymaga więcej, niż tylko zarezerwować 20 minut i przyjść do studia BodyTec20 plus. Nie trzeba się do tego przygotowywać, a specjalny strój, ręcznik i butelka wody są zawsze zapewnione klientom. Warto poświęcić kilkadziesiąt minut raz w tygodniu dla dobra swojego ciała i samopoczucia.
Nie gra roli to, czy trenujesz codziennie, czy w ogóle nie lubisz aktywności fizycznej i unikasz jej jak tylko możesz – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował treningu EMS. To, co przyciąga najwięcej klientów to efekty elektrostymulacji oraz krótki okres czasu ćwiczeń. Nie dowiesz się jednak, jakie to uczucie, dopóki nie przekonasz się na własnej skórze!

Charakterystyka EMS – cechy treningu z elektrostymulacją

Charakterystyczną cechą treningu EMS jest z pewnością założenie specjalnego stroju podłączonego do miha bodytec. Urządzenie wysyła impulsy elektryczne odpowiedzialne za stymulację mięśni. To zupełnie nowoczesna metoda i wyróżnia się na tle innych treningów szybkimi efektami w krótkim czasie.

Równie ważnym filarem treningu EMS jest obecność trenera personalnego. Już przed rozpoczęciem ćwiczeń przeprowadza on wywiad, który ma na celu określenie kondycji ćwiczącego, stanu zdrowia i oczekiwań co do rezultatów. Niektórzy z przyczyn zdrowotnych nie mogą wziąć udziału w treningu z elektrostymulacją mięśni – są to między innymi kobiety w ciąży czy osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca. Jeżeli nie występują przeciwwskazania, trening EMS jest całkowicie bezpieczny i odpowiedni dla każdego. Odbywa się cały czas pod okiem trenera, który planuje ćwiczenia, demonstruje je i koryguje błędy. Jego istotną rolą jest także motywacja osoby ćwiczącej – w połączeniu ze stymulacją mięśni daje to świetne efekty!

EMS: Co na to rehabilitanci i fizjoterapeuci?

Nie bez przyczyny trening EMS znajduje uznanie wśród sportowców, rehabilitantów i fizjoterapeutów. Osoby, których praca zależy od sprawności fizycznej, a także Ci, którzy mają za zadanie dbać o tę sprawność, już od dawna wykazują pozytywne opinie o elektrostymulacji. Co za tym stoi?
Przede wszystkim, trening EMS ma bardzo znaczącą przewagę nad innymi rodzajami ćwiczeń – jest to czas, jaki jest potrzebny na wykonanie treningu, a także czas, jaki zajmuje uzyskanie pożądanego efektu. Na tym polu efekty stymulacji mięśni impulsami elektrycznymi nie mają sobie równych. Wiadomo, jak ważną rolę w walce o powrót do zdrowia czy wyleczenie bólu odgrywa czas. Osoby z kontuzjami decydują się na elektrostymulację także czytając pozytywne opinie. Skoro światowej sławy sportowcy korzystają z treningów EMS, dlaczego nie spróbować samemu i cieszyć się odzyskaną sprawnością dużo szybciej?

Jako, że w 20 minut można poruszyć kilkaset różnych mięśni i spalić nawet 1200 kalorii, trening EMS jest bardzo popularny także wśród osób, które chcą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i wyrzeźbić sylwetkę. Wiadomo, że jedną z najcięższych do wyrzeźbienia partii ciała są okolice brzucha. Dobry elektrostymulator mięśni brzucha i dobrany przez trenera zestaw ćwiczeń mogą zdziałać prawdziwe cuda. Właściwie to niezależnie od celu, jaki chce osiągnąć dana osoba, trening EMS jest zdecydowanie wart spróbowania!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here