Garderoba na wymiar

Chyba każda dziewczynka pragnęła kiedyś posiadać własną garderobę, w której zmieściłyby się jej wszystkie skarby i mogłaby urządzać pokazy mody. Dzisiaj marzenie o oddzielnym pokoju na ubrania nie jest dostępne tylko dla najbogatszych i nie dotyczy wyłącznie osób dobrze sytuowanych. Zalet takiego rozwiązania jest wiele, a możliwości aranżacji otwierają nowe perspektywy.

Rozwiązanie dla każdego

Wśród powodów przemawiających za oddzielną garderobą na pierwszym miejscu można wymienić dużo miejsca. Zmieszczą się tam wszystkie ubrania, buty i dodatki na każdy sezon. Ponadto nie będą one porozrzucane w różnych miejscach i łatwiej będzie nam utrzymać porządek.

Warto obalić też mit, że duża szafa, do której można wejść przydaje się tylko modowym blogerkom i influencerkom. Wielodzietne rodziny zawsze potrzebują dodatkowego miejsca, żeby pomieścić wszystkie ubrania. Małżonkowie nigdy nie będą się już spierać o to, czyje buty zajmują więcej półek. Szczęśliwi single, także panowie, będą mogli swobodnie organizować kolekcję designerskich zegarków,  pasków czy biżuterii.

Bądź elastyczny

Odpowiednie meble na wymiar to idealne rozwiązanie do stworzenia wymarzonej garderoby. Meble zaprojektowane co do minimetra pozwolą stworzyć funkcjonalną przestrzeń do przechowywania bez utraty miejsca.  Będą one nie tylko perfekcyjnie pasować rozmiarem, ale również stylem i kolorystyką do naszej wyśnionej wizji. Ponadto meble stworzone specjalnie na potrzeby naszego domu będą posiadać funkcje, których właśnie potrzebujemy. Możliwości i udogodnień jest wiele. To my, wspólnie z projektantem, zdecydujemy o wielkości szuflad, układzie półek czy ilości drążków.

Nawet jeśli nie dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem, łatwo da się zaadaptować istniejące już wnęki czy zakamarki mieszkania. Można również poświęcić kawałek pokoju, chociażby sypialni, odgradzając go specjalnie zaprojektowaną w tym celu zabudową meblową.

Wszystko na miejscu

Dzięki garderobie na wymiar możemy znaleźć miejsce na wszystko. Specjalne półki na buty pozwolą przechowywać je w sposób, który ochroni je przed zniszczeniem. Każdy rodzaj bielizny będzie można przechowywać w oddzielnej szufladzie. Odpowiednio dopasowana wysokość drążków pozwoli na przechowywanie zarówno krótkich koszul, jak i długi płaszczy czy sukienkę. W łatwo wysuwanych specjalnie wyściełanych szufladach, możemy umieścić różne dodatki. Duża ilość półek pozwoli uniknąć zagnieceń.

Dodatkowo warto pomyśleć o miejscu do przechowywania ręczników, pościeli i sprzętu domowego, takiego jak odkurzacz czy żelazko i deska do prasowania. Fantastycznym pomysłem będzie umieszczenie w szafach kilku koszy lub plastikowych pudełek do przechowywania różności. Warto odpowiednio je opisać, żeby uniknąć długiego szukania potrzebnej nam rzeczy. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie oświetlenie LED znajdujące się wewnątrz szafek, które zapali się automatycznie po ich otwarciu.

Modowy kącik

Design domowej garderoby zależy wyłącznie od nas, jednak niezależnie od aranżacji, warto pomyśleć o kilku drobiazgach. Przede wszystkim przyda nam się duże lustro. Może ono być wbudowane w drzwi szafy, wisieć na ścianie lub stać obok. Ważne jednak, by towarzyszyło mu odpowiednie światło, najlepiej zbliżone do naturalnego, żebyśmy wiedzieli dokładnie, jak prezentujemy się w wybranej stylizacji. Nie zaszkodzi też umieszczenie w garderobie toaletki. Dzięki temu łatwo i szybko dopasujemy fryzurę czy makijaż do ubioru.

Z pewnością przyda się też miejsce do siedzenia. Tapicerowane siedzisko może być integralną częścią zabudowy z mebli albo wolno stojącą pufą czy fotelem. Na podłodze możemy położyć dekoracyjny dywan, który sprawi, że wnętrze będzie przytulniejsze. Zostawmy jednak przynajmniej kawałek wolnej podłogi, żeby móc dobrze przetestować szpilki. Jedną szafkę lub specjalny koszyk warto przeznaczyć na trzymanie inspirujących czasopism i książek o modzie. Na wolnej ścianie możemy powiesić ciekawy obraz lub plakat. Pomyślmy również o zegarze ściennym, żebyśmy przymierzając kolejne stylizacje nie stracili poczucia czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here