Niezwykłe miejsce w Warszawie – Samo Centrum Wszechświata

Już od pewnego czasu w Warszawie działa dość specyficznie nazwane miejsce. Jest to Samo Centrum Wszechświata, które regularnie pojawia się w prasie ze względu na swój niecodzienny charakter i coraz bardziej rozbudowane możliwości, jakie oferuje. Co to właściwie jest i co nam oferuje?

Historia i eventy

W pierwszej kolejności warto zauważyć, że Samo Centrum Wszechświata nie zostało zlokalizowane w nowym budynku. Widać to zresztą na pierwszy rzut oka, kiedy się je odwiedzi. Samo Centrum Wszechświata gościło kiedyś kino, a do tego działała tutaj fabryka wyrobów metalowych. Wtedy oczywiście jeszcze nie istniała nazwa Samo Centrum Wszechświata i nikt nie był w stanie przewidzieć, że coś o takim formacie w ogóle zaistnieje. Nowoczesne wnętrza w industrialnym formacie robią naprawdę niesamowite wrażenie.

Do dyspozycji użytkowników przy Chłodnej 29, gdzie na Woli mieści się Samo Centrum Wszechświata, jest ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Całość, w dużej mierze dzięki swoim wysokim murom oraz charakterystycznym oknom, cały czas jest znakomicie wpisana w ład przestrzenny okolicy. Warto podkreślać, że Samo Centrum Wszechświata koncentruje się na imprezach stosunkowo małych i kameralnych, co najwyżej średnich, ponieważ na pierwszym miejscu stawiana jest klasa wraz z elegancją wydarzenia, a nie jego zakres. Co więcej, przestrzeń ma charakter modułowy i w danym czasie na każdym piętrze może dziać się coś zupełnie innego.
Mamy tutaj typową przestrzeń eventową, mamy kawiarnie, mamy sale taneczne i mamy studio urody. Można tutaj zrobić znakomitą sesję fotograficzną, nagrać teledysk, zrobić się na bóstwo, dobrze zjeść i nauczyć się tańca nowoczesnego. Przebywa tutaj często warszawska bohema na spotkaniach związanych z wystawami malarstwa, rzeźby czy fotografii. Warto wspomnieć też o wieczorach panieńskich i kawalerskich, które są w Samym Centrum Wszechświata organizowane.

Universe

O wyjątkowości miejsca świadczy zawsze wyjątkowość rzeczy, jakie się w nim znajdują. Samo Centrum Wszechświata może pokazać nam coś naprawdę niezwykłego. Są to zespoły taneczne Universe skupiające się przede wszystkim na tańcu nowoczesnym i występach na różnego rodzaju konkursach tanecznych na całym świecie. Nie samymi konkursami człowiek oczywiście żyje, a tym bardziej tancerz, więc Samo Centrum Wszechświata prowadzi swoje projekty taneczne na co dzień i jest otwarte na zainteresowanie ze wszystkich osób, jakie tylko chciałyby spróbować swoich sił w tańcu.
Zespoły Universe kierowane są przez Jakuba i Katarzynę Pursów, małżeństwo które taniec połączył wiele lat temu. Razem z nimi nad techniką i jakością tańca wszystkich podopiecznych pracuje międzynarodowy zespół dydaktyków tańca, ekspertów od indywidualnego warsztatu oraz choreografów. Można wykupić karnet miesięczny, można zapisać się na stałe, a można też po prostu przyjść na jedną lekcję i zobaczyć, jak takie próby wyglądają oraz czy będziemy umieli się w takiej grupie tanecznej odnaleźć. Samo Centrum Wszechświata otwarte jest dla każdej osoby zainteresowanej tematem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here