Problem przerostu warg sromowych mniejszych - leczenie

Przerost warg sromowych- jakie są przyczyny i skutki?

Zdarza się iż z anatomicznego punktu widzenia, budowa narządów kobiecych jest zaburzona. Nie ma jasnych powodów, które definiowałyby dlaczego u niektórych pań wargi sromowe mniejsze (te wewnętrzne) są znacznie dużo większe niż być powinny, a także przerastają wargi sromowe większe (te umieszczone na zewnątrz). Jednakże zdarza się (chociaż rzadko), iż w wyniku niektórych sytuacji wargi mogą stać się zbytnio powiększone np. infekcje, porody (w szczególności te wielokrotne i ciężkie), podrażnienia oraz czasem nawet zbyt bogate życie seksualne. Wyróżnia się kilka rodzajów takiego przerostu, może być on jednostronny lub dwustronny, a co za tym idzie symetryczny lub nie. Jednak nie ulega wątpliwości, iż każdy z tych przypadków jest uciążliwy i najczęściej wymaga korekty czyli zmniejszenia warg sromowych.

Problemy związane z przerostem warg sromowych

Problem jaki wywołują nienaturalnie przerośnięte wargi sromowe, jest nie tylko nieprawidłowością w wyglądzie i budowie narządów rozrodczych, ale może też wiele stanowić o samoocenie i samopoczuciu kobiety dotkniętej tą dolegliwością. Nie jest to tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim sprawia dyskomfort oraz niejednokrotnie utrudnia kobietom kontakty seksualne, gdyż po prostu wstydzą się one swojej dolegliwości i boją się odrzucenia. Zdarza się iż powiększone wargi sromowe powodują u pań rezygnację z wielu aktywności fizycznych czy zwykłych kąpieli słonecznych, gdyż to schorzenie może być zauważalne. Oprócz kwestii estetyki i wygody, często niesie to ze sobą ból, który może powodować odzież, bielizna. Przez to wszystko codzienne funkcjonowanie może być utrudnione. 

Zmniejszenie warg sromowych

Nie ma innej drogi, aby zwalczyć ten problem jak tylko labioplastyka. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, przywracający wargom sromowym odpowiedni, naturalny wygląd i odpowiednie rozmiary. W większości przypadków, jeżeli sytuacja jest poważna i bezpośrednio ingeruje w życie codzienne kobiety, ma na nie negatywny wpływ, uniemożliwia normalne funkcjonowanie i nie jest to tylko przypadek estetyki, lekarz może wykonać taki zabieg dzięki funduszom NFZ. Dotyczy to jednak naprawdę ekstremalnych przypadków. Dla osób, które zdecydowałyby się wykonać taki zabieg i za niego zapłacić, oferty jego wykonania są w właściwie każdej klinice medycyny estetycznej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę stan zdrowia, gdyż panie dotknięte niektórymi chorobami, będą wykluczone z takiego zabiegu. 

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here