Najlepszy prezent mikołajkowy i świąteczny: gry planszowe!

Nadchodzi czas zakupu świątecznych prezentów. Choć obdarowywanie bliskich to czynność przyjemna, najtrudniejszym etapem jest wybór prezentów. Jeśli nie wiemy, czego pragną osoby, którym chcemy sprawić niespodziankę, najlepiej postawić na uniwersalny, użyteczny gadżet. Takim prezentem z okazji Św. Mikołaja i gwiazdki, zarówno dla dużych jak i małych, są gry!

Gry znane są od starożytności. Pierwsze znalezione kostki do gier pochodzą z egipskich grobowców sprzed 4 tysięcy lat. To dowód na to, że ludzie od dawnych czasów szukali sposobów na miłe spędzanie wolnego czasu, a rozrywka w połączeniu z potrzebą rywalizacji doprowadziła do masowej produkcji gier. Obecnie planszówki i karty znane są na całym świecie, co więcej – panuje na nie swoista moda. Dlatego prezent mikołajkowy lub świąteczny w postaci gry towarzyskiej to prezent zawsze trafiony.

Gry – świąteczny prezent dla wszystkich

W gry karciane i planszowe lubią grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla dzieci granie to nauka oraz zdobywanie nowych umiejętności: logicznego i strategicznego myślenia, nauki liczenia i czytania, rozwijania słownictwa. Dzieci uczą się również współpracy, radzenia sobie z emocjami w przypadku przegranej, zdobywają też kompetencje interpersonalne. Dla młodzieży gry towarzyskie to modna „zajawka”, sposób na bezpieczne i dostarczające przyjemności spędzanie wolnego czasu ze znajomymi. Młodzi ludzie są częstymi  bywalcami kafejek z planszówkami, w których odbywają się regularne turnieje, zloty itp. Dla dorosłych gry towarzyskie to pretekst do odpoczynku i spędzenia wspólnie czasu z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi. Gry nawiązujące do flirtów towarzyskich, tematu małżeństwa, gospodarki, ekonomii to doskonała rozrywka dla grona znajomych.

Gry – świąteczny prezent na czasie

Długie zimowe wieczory, ciągnące się w nieskończoność weekendy, podczas których pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, a wreszcie przerwy świąteczne i ferie zimowe to najlepszy czas na gry planszowe i karciane. Wspólne godziny spędzone przy pasjonującej rozgrywce łączą i tworzą więzi międzyludzkie – dlaczego by nie wykorzystać tego czasu na to, co jest w życiu większości z nas najważniejsze? Czarowne, magiczne świąteczne chwile przy partyjce kart albo dobrej planszówce – bezcenne.

Gry – świąteczny prezent może być wyjątkowy!

Co powiecie na prezent w formie zestawu gier w opakowaniach różnej wielkości, ułożonych w choinkę i związanych wstążką z wielką kokardą na górze? To piękny prezent nie tylko ze względu na jego zawartość, ale również i jego formę – opakowanie. Mamy dla Was jeszcze inny pomysł, tym razem z terminem realizacji na przyszłoroczna święta – planszówka wg własnego, autorskiego pomysłu lub gra promująca markę lub firmę. Tak, to możliwe, i będą to idealne prezenty dla bliskich lub w przypadku firmy – dla pracowników lub kontrahentów. Wystarczy zwrócić się do profesjonalnej firmy, która spełnia rolę wydawnictwa gier, oferując takie usługi jak: produkcja gier czy drukowanie kart do gry. Wystarczy pomysł, projekt lub wytyczne i będziesz mógł obdarować wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju prezentem tego, kogo tylko zechcesz. Wesołych Świąt!

W zależności od wieku, preferencji i zainteresowań graczy możemy wybrać gry przygodowe lub strategiczne, wymagające przedsiębiorczości czy negocjacji, albo aktywności fizycznej. Możemy trzymać się ściśle zasad i instrukcji lub pozwolić sobie na kreatywność i ustalać własne. Kupując grę, zwróćmy uwagę na czas jej trwania – rozgrywka może być przewidziana zarówno na godzinę, jak i na kilka godzin. Planszówki można zabrać ze sobą na wakacje, ferie, weekendowy wyjazd. Dzięki grom planszowym mamy pewność, że żaden dzień czy wieczór nie będzie zmarnowany, pomimo deszczu lub niepogody.

[Głosów:3    Średnia:5/5]