Jakie Kupić Buty na Kajaki?

Niewiele jest powszechnie dostępnych sportów, tak zachwycających jak kajakarstwo. Szum wody i kontakt z naturą na każdego pozytywnie wpłynie. Jednak by przyjemny spływ nie zamienił się w nieznośną udrękę, trzeba się dobrze przygotować.

W tych przygotowaniach powinniśmy pamiętać, by uwzględnić buty. Jest to często zaniedbywany, ale jakże istotny element ekwipunku. Właściwe obuwie ustrzeże nas nie tylko przed odciskami, ale i kontuzjami, czy przemoczeniem.

Jakie buty na kajaki i dlaczego piankowe?

Gdy zastanawiamy się co włożyć na stopy gdy wybieramy się na kajaki, zapewne w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl sandały, bądź jakieś stare, znoszone trampki. Takie buty jednak sprawdzą się tylko na łatwych trasach, w pogodne dni. W innym przypadku czekają nas same kłopoty. Każda przenoska będzie sprawiać problemy, no i możemy nabawić się odcisków.

Każdy, kto ma zamiar poważniej zająć się kajakarstwem, powinien sprawić sobie odpowiednie, wodoodporne buty, właśnie z powyższych powodów. Najpowszechniej używane, wielokrotnie sprawdzone w boju, są buty piankowe (neoprenowe). Są wodoszczelne, dokładnie przylegają do skóry i zapewniają przyczepność na śliskich powierzchniach, gdzie łatwo o wywrotkę. Właśnie te zalety sprawiły, że obuwie neoprenowe zostało docenione przez amatorów wszelkich sportów wodnych.

Czym są buty neoprenowe?

Buty neoprenowe, jak sama nazwa wskazuje, to obuwie wykonane z neoprenu. A co to dokładnie jest?

Jest to klasa kauczuku syntetycznego, charakteryzująca się zwiększoną wytrzymałością i odpornością. Zanim zostanie użyta do produkcji odzieży neoprenowej, jest poddana obróbce, w wyniku której w strukturze materiału zostają uwięzione pęcherzyki gazu. Ostateczny produkt jest elastyczny, lekki i stanowi znakomitą ochronę termiczną.

Buty wykonane z tego materiału zachowują wszystkie jego właściwości. Sprawia to, że idealnie nadają się zarówno do uprawiania sportów wodnych, jak i zwykłego wypoczynku nad wodą.

Gdzie kupimy obuwie neoprenowe?

Niezależnie jakie buty na kajaki wybierzemy, znajdziemy je pewnie w pobliskim sklepie sportowym, bądź odzieżowym. Jeśli takiego jednak brakuje w okolicy, albo ich oferta nas nie zadawala, zawsze pozostaje internet. Jest wiele serwisów i sklepów internetowych na których z pewnością znajdziemy idealną parę dla siebie.

Zapraszamy po buty piankowe do Sklepu: GoKajak.com

[Głosów:1    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIle kosztuje krowa
Następny artykułIle farby na m2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here