Kitesurfing jesienią - gdzie pojechać?

Mamy już początek listopada. Trzeba przyznać, że pogoda jest w tym roku dla nas wyjątkowo łaskawa. Aura przypomina bardziej wiosnę niż jesień i choć słońca nie brakuje, a temperatura zaskakuje to warto pamiętać, że za niecałe dwa miesiące rozpocznie się kalendarzowa zima. Nic dziwnego, że Półwysep Helski opustoszał i na próżno szukać tam szalejących na desce wind i kitesurferów.

Dla miłośników wody i wiatru mamy jednak dobrą wiadomość –  jest kilka miejsc, w których można posurfować poza sezonem w Polsce, na który trzeba będzie zaczekać do początku maja.

Oto kilka najciekawszych miejscówek na obóz kitesurfingowy.

Egipt

Jedna z najlepszych lokalizacji do uprawiania kitesurfingu. Idealne warunki wietrzne, świetne bazy dla miłośników pływania na desce, do tego wspaniałe krajobrazy, dające możliwość połączenia nauki pływania ze zwiedzaniem. Warunki do nauki są naprawdę idealne. Sprzęt i całe wyposażenie dostępne jest na miejscu. Zwłaszcza Soma Bay to sprawdzona baza kite, idealna zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych kitesurferów.

Grecja

Rodos, Lefkada i Kos to najczęściej odwiedzane bazy kite w Grecji. Klimat jest wręcz idealny do uprawiania tej dyscypliny. Obozy kitesurfingowe w Grecji to świetna opcja zarówno dla osób, które jeszcze nie próbowały kite, jak i dla starych wyjadaczy.  Wybierz się tu do końca września.

Hiszpania

Wybierając obóz kitesurfingowy w Hiszpanii pomyśl o Fuerteventura. Poza świetnie wyposażoną bazą dużym plusem są również przepiękne, zapierające dech w piersiach krajobrazy. I jest to spot całoroczny !

Wyspy Zielonego Przylądka – baza w Sal jest bardzo lubiana przez kitesurferów, głównie z powodu wyjątkowo dobrych warunków wietrznych. Idealne miejsce na zimowy wypad – od połowy grudnia do połowy marca.

Sprawdź naszą ofertę na https://windsurfing.com.pl/kitesurfing-2/

To tylko przykładowe kierunki, które możesz wybrać na obóz kitesurfingowy. Ich ogromną zaletą jest to, że można tam pojechać po zakończeniu sezonu w Polsce. Nie trzeba wtedy wcale chować sprzętu do „szafy”. Zamiast tego lepiej sprawdzić ofertę szkoły kitesurfingu i wybrać jeden z powyższych kierunków.

Najlepsze jest to, że nie musisz sam nic organizować. Wystarczy, że zgłosisz się do szkoły kite i wybierzesz interesujący cię kierunek. Szkoła zadba o organizację całego wyjazdy, a Ty będziesz się jedynie musiał nastawić się na świetną zabawę.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here