Kiedy warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?

Od wielu lat Polacy mają wybór w kwestii sprzedawcy energii elektrycznej, jednak nie wszyscy chętnie z niego korzystają. Powodem bywa nieświadomość. Dlatego dziś przedstawimy najważniejsze okoliczności, w których naprawdę warto rozważyć zmianę operatora, przede wszystkim po to, aby płacić za prąd mniej.

Na lokalnym rynku istnieje konkurencja

Jeśli dostrzegasz, że płacisz za prąd sporo więcej niż Twoi znajomi czy nawet sąsiedzi, być może jest to kwestia wyboru nieodpowiedniego sprzedawcy. W Twojej okolicy może działać ich wielu, a nikt nie jest zmuszony do korzystania z oferty jednego sprzedawcy. Dowiedz się, którzy sprzedawcy energii elektrycznej działają w Twojej miejscowości i jak prezentują się ich oferty. Pamiętaj, że zmiana sprzedawcy prądu nie jest skomplikowaną i czasochłonną procedurą. Wystarczy podpisać nową umowę z wybranym dostawcą, który załatwi za Ciebie wszelkie niezbędne formalności. Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Więcej na temat procesu zmiany sprzedawcy energii można przeczytać w tym miejscu: Poprostuenergia.pl.

Wysoka opłata abonamentowa

Twoje rachunki za prąd nie uwzględniają tylko i wyłącznie zużytej energii elektrycznej. Znajdują się w nich także dodatkowe opłaty, w tym opłata abonamentowa pochodząca od dystrybutora prądu. Wynika ona z konieczności fizycznej kontroli liczników i dokonywania odczytów ich stanu. U poszczególnych dostawców energii elektrycznej różnicę mogą natomiast stanowić opłaty handlowe. Zastanów się, czy w ten sposób nie przepłacasz i ewentualnie zmień swojego dostawcę.

Gwarancja stałej ceny za energię elektryczną

Jeśli zależy Ci na stabilnych kosztach i pragniesz uniknąć przykrych niespodzianek związanych z rosnącymi cenami energii, istnieje proste rozwiązanie. Zmień sprzedawcę prądu na takiego, który oferuje umowę z gwarancją stałej ceny. Dziś oferta z gwarancją stałej ceny przez cały okres obowiązywania umowy powinna być standardem. Wybór takiego rozwiązania szczególnie opłaca się firmom, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystali na nim także prywatni odbiorcy energii.

Troska o środowisko

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej nie musi wynikać wyłącznie z przyczyn ekonomicznych. Coraz więcej osób troszczy się o środowisko, a niektórzy operatorzy są w stanie zapewnić swoim klientom ofertę eko. Co to oznacza w praktyce? Kupowany prąd będzie posiadał gwarancję pochodzenia z odnawialnych źródeł energii. Może okazać się, że płacąc mniej za energię elektryczną przyczynisz się do ochrony środowiska!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here