Hodowla bojownika

Chcesz cieszyć się hodowlą bojownika w mieszkaniu? W tym poradniku przeczytasz, jak wybrać akwarium oraz niezbędne akcesoria. Ponadto poznasz kilka praktycznych wskazówek. Dowiedz się więcej i zapewnij rybce jak najlepsze warunki życia. To wcale nie jest trudne!

Czy bojownik powinien żyć w towarzystwie?

Takie pytanie zadaje sobie wielu przyszłych akwarystów, którzy chcą zacząć tę wspaniałą przygodę od niewielkiej hodowli. Należy zdecydowanie podkreślić, że samce nie tolerują innych samców i walczą do momentu, w którym któryś z nich zginie. Nie wolno więc hodować dwóch przedstawicieli tej płci w jednym akwarium. 

W nieco większych zbiornikach można śmiało hodować jednego samca wraz z kilkoma samicami. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby w akwarium znalazły się krewetki czy ślimaki, które usuną resztki pokarmu. 

Jak wybrać odpowiednie akwarium?

Wybór odpowiedniego akwarium będzie jednym z najważniejszych zadań początkującego hodowcy. Dla jednego bojownika wystarczające będzie 10-litrowe akwarium, lecz 20-litrowe jest łatwiejsze w utrzymaniu parametrów na optymalnym poziomie oraz odpowiedniej jakości wody. Jeżeli jednak decydujesz się na wybór samca i kilku samic, zdecydowanie warto postawić na zbiornik o pojemności 30 litrów. 

Pamiętaj, aby akwarium dokładnie przykryć w celu ochrony narządów oddechowych ryb. Ponadto konieczny będzie zakup akcesoriów w postaci grzałki i elementów oświetlenia. Jeżeli rezygnujesz z filtra, nie zapomnij o codziennej wymianie wody. Warto również sięgnąć po piasek, żwir lub substrat dla ryb, a także po stylowe dekoracje w postaci korzeni i kawałków drewna. Doskonałym rozwiązaniem będzie również wybór roślin do Twojego zbiornika. Wówczas samice będą miały przestrzeń do schowania się przed natarczywym niekiedy samcem. 

Kup akwarium w polecanym punkcie sprzedaży. Wówczas uzyskasz pewność, że sięgasz po solidnie wykonany, a zarazem miły dla oka model. Szeroką i zróżnicowaną ofertę zbiorników znajdziesz w sklepie internetowym AquaelZoo. Dzięki temu z łatwością znajdziesz rozwiązanie dopasowane do potrzeb rybek. Na stronie sklepu znajdziesz również szczegółowe wymagania bojownika. Zdecydowanie warto się z nimi zapoznać i na tej podstawie dokonać udanych zakupów. 

Jak wybrać pokarm dla bojowników?

Bojowniki to ryby o specyficznych wymaganiach. W naturalnym środowisku żywią się larwami owadów, które jeszcze jakiś czas temu trudno było zastąpić je karmą. Zalecano więc podawanie żywych lub mrożonych larw ochotka czy czarnego komara. Jednak dziś producenci opracowali specjalistyczne karmy, zawierające naturalne składniki.
Z powodzeniem kupisz je w sklepie AquaelZoo i w ten sposób zapewnisz rybkom doskonałe warunki życia. 

Pamiętaj, że przed dokonaniem zakupu zawsze możesz skontaktować się z obsługą i uzyskać wiele przydatnych wskazówek. Teraz z łatwością znajdziesz produkty idealnie dopasowane do potrzeb bojowników. Wybieraj spośród wielu rozwiązań i stwórz wymarzoną hodowlę!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here