Zarządzanie magazynem w dużej firmie wielu osobom kojarzy się ze znanym mitem o dwunastu pracach Herkulesa. Stajnia Augiasza jest doskonałym odzwierciedleniem magazynu, w którym wszystko żyje swoim życiem, i w którym mało komu zależy na tym, żeby tak naprawdę zaprowadzić porządek. I to właśnie osoba odpowiedzialna za prowadzenie magazynu, niczym mityczny heros, musi wziąć sprawy w swoje ręce i dokonać cudu. Tylko jak to zrobić?

Systematyzacja pracy a działanie magazynu

Oczywistym jest fakt, że jedna osoba nie jest w stanie trzymać bezpośredniej pieczy nad funkcjonowaniem całego magazynu. Dlatego odpowiednie programy magazynowe, takie jak na przykład popularny LoMag, doskonale sprawdzi się w roli swoistego katalizatora porządku w miejscu pracy. Wdrożenie takiego systemu zaangażuje wszystkich pracowników w utrzymanie założonego planu działania. Takie rozwiązanie powoduje zmniejszenie czasu potrzebnego na dokonanie podstawowych działań związanych z gospodarką magazynową, takich, jak wystawianie dokumentów przesunięcia czy korekta stanów magazynowych. Ponadto mocno usprawni komunikację pomiędzy zainteresowanymi podmiotami, na przykład szeregowymi pracownikami a zarządem.

Czym charakteryzuje się dobry program do magazynowania?

Przede wszystkim należy pamiętać, że system powinien usprawniać zarządzanie magazynem, a nie wprowadzać dodatkowy element chaosu. Dlatego aplikacja która nie działa stabilnie i wymaga ciągłej uwagi na pewno nie nadaje się do funkcjonowania w żadnej szanującej się firmie. Ważna jest również ilość funkcji i elastyczna architektura- ta ostatnia daje nam pewność, że w przypadku braku interesującej nas opcji być może producent oprogramowania będzie w stanie przygotować dodatek specjalnie dostosowany do potrzeb naszej firmy, co może mieć kluczowe znaczenie w przypadku dużego przedsiębiorstwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here