Zasłony na przelotkach czyli praktyczność i elegancja

0
1731

Nie od dziś wiadomo, że wnętrze naszego mieszkania uwydatnia naszą osobowość. Aranżując pomieszczenie mamy możliwość ukazania swojego charakteru, począwszy od wyboru kanapy, przez dywany, a na zasłonach kończąc. Te ostatnie można potraktować jako wspaniały dodatek do całości. Niezależnie czy chodzi o salon czy sypialnię, zasłony będą stanowić idealne uzupełnienie każdego wnętrza, dlatego warto poświęcić im dłuższą chwilę.

Ostatnimi czasy niezaprzeczalnym liderem w swojej dziedzinie są zasłony na przelotkach. Ich funkcjonalność oraz estetyka skutecznie spychają żabki i szelki na drugi plan. Story te posiadają metalowe lub plastikowe kółka, które są przytwierdzone do górnej części zasłony. Już same otwory są piękną ozdobą, a dzięki temu że mają one przeróżną formę i wykonanie, nie tylko nadają firanom indywidualną prezencję, ale także są niezwykle funkcjonalne. Zasłony z przelotkami są wyjątkowo łatwe w zawieszeniu, ponieważ wystarczy jedynie zdjąć karnisz i przewlec go przez koła umieszczone w storze. Rozwiązanie to sprawia, że zasłony są równomiernie rozłożone co nadaje im symetryczny wygląd oraz zapewniają harmonię wnętrza. Dzięki przelotkom zasłony mogą nam posłużyć przez lata, ponieważ nie dojdzie do zniszczenia materiału poprzez jego przetarcie lub zaciągniecie. Także możemy zupełnie zapomnieć o tradycyjnych żabkach, które przy nieumiejętnym zawieszeniu nie tylko mogą być przyczyną takich uszkodzeń, które osłabią materiał, ale mogą skutkować tym, że przy nieregularnym zastosowaniu klamerek, uwydatnią nieestetyczny wygląd.

Zasłona

Zasłony na kółkach są nie tylko niezwykle uniwersalnym dodatkiem do każdego pomieszczenia. W przeciwieństwie do szelek, które bywają niezwykle ekstrawaganckie, bądź żabek które sprawdzają się głównie w tradycyjnych wystrojach, są wyjątkowo trwałe a także pasują do wnętrza urządzonego praktycznie w każdym stylu. Jeśli cenimy sobie minimalizm możemy postawić na proste, gładkie zasłony, które dzięki wrodzonej elegancji odpowiednio stonują wystrój pomieszczenia. Natomiast gdy lubimy ekspresję, zdecydujmy się na nowoczesne zasłony na przelotkach, które dzięki swojej różnorodności skutecznie zapewnią ożywienie wnętrza.

Zasłona na przelotkach

Możliwości wyboru jakie dostarcza nam branża tekstylna są praktycznie nieograniczone. Formy i sposoby zawieszania zasłon są obecnie niezwykle rozwinięte, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie swoją ulubioną technikę. Warto jednak postawić przede wszystkim na wygodę i funkcjonalność. A to zapewnią nam zasłony z przelotkami. Trzeba pamiętać, że wystrój wnętrz powinien kojarzyć się z przyjemnością. Aranżacja to sztuka, która ma dawać ludziom radość, a nie dostarczać nerwów i złości. To, na co zdecydujemy się podczas dekoracji wnętrz będzie miało przełożenie na nasze życie codzienne. Jeśli więc można uniknąć stresu poprzez zastosowanie zasłon na kółkach to warto na taki krok się zdecydować. Nie można zapominać o tym, że nic człowiekowi nie daje takiej satysfakcji jak zwieńczenie swojego dzieła detalem, który jest niezwykle praktyczny a przy tym wyjątkowo elegancki.

Dodatkowe informacje http://i-firany.pl/zaslony-na-przelotkach-gotowe

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here