Zamrażanie komórek tłuszczowych – przebieg zabiegu

Bardzo modne w ostatnich latach stało się wyszczuplanie niektórych miejsc na ciele poprzez przeprowadzenie nieinwazyjnych, bezpiecznych dla zdrowia zabiegów. Oprócz liposukcji laserowej czy endermologii przyszedł czas na zamrażanie tkanki tłuszczowej. Jak przebiega CoolSculpting?

CoolSculpting – informacje ogólne

Nowoczesny sprzęt o nazwie CoolSculpting to metoda na zamrażanie komórek tłuszczowych w celu skutecznego, trwałego wymodelowania swojej sylwetki. Zabiegowi poddają się głównie osoby, które nie są w stanie wyeliminować ćwiczeniami i dietą niektórych fałdek na ciele. Najczęściej problemem są partie brzucha, ud, pośladków, ramion i boków tułowia. CoolSculpting, w przeciwieństwie do odsysania tłuszczu, nie jest zabiegiem inwazyjnym ani nie wymaga nacięć chirurgicznych. Wszystkie czynności nie zagrażają w żaden sposób pacjentowi, nie są bolesne i nie wymagają zastosowania znieczulenia. Mimo obumarcia komórek tłuszczu pod wpływem działania zimna, zabieg nie wpływa niekorzystnie na inne tkanki, mięśnie lub pozostałe części ciała. Wbrew obawom nie dochodzi tu także do odmrożeń.

Przebieg zabiegu

Pierwszym krokiem jest wybranie właściwej kliniki medycyny estetycznej. Bardzo ważne, by zamrażanie komórek tłuszczowych wykonywane było zgodnie z obowiązującymi standardami. Nad całością czuwać musi lekarz lub wykwalifikowany kosmetolog. Kluczowe jest spotkanie i rozmowa konsultacyjna, aby wyeliminować ewentualne ryzyko – CoolSculpting nie powinien być przeprowadzany m.in. w przypadku występowania blizn w miejscu aplikacji zimna. Zamrażanie tkanki tłuszczowej przeprowadza się w profesjonalnie wyposażonych gabinetach. Specjalista dokonuje zasysania skóry końcówką głowicy urządzenia. W ten sposób tkanka tłuszczowa zostaje umieszczona między elementami, które z obu stron ją chłodzą. Zamrażanie komórek tłuszczowych trwa średnio 60 minut. CoolSculpting sprawia, że stopniowo obumierają. Choć pacjent czuje się dobrze i może zaraz po zakończeniu zabiegu wrócić do domu, nie oznacza to natychmiastowych efektów. Na najlepsze rezultaty czeka się kilka tygodni. Niekiedy, po upłynięciu kilku miesięcy, zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej można powtórzyć. Zwykle jednak nie ma takiej konieczności, ponieważ efekty CoolSculptingu są satysfakcjonujące dla pacjentki. Bardzo ważna dla utrzymania efektu jest aktywność fizyczna i zbilansowana dieta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here