Przydomowy basen stwarza wspaniałe okoliczności do towarzyskich spotkań, organizowania urodzin czy romantycznych wieczorów we dwoje. Latem daje przyjemny chłód, a spokojna tafla wody wycisza i uspokaja po całodziennych trudach. W jaki sposób oświetlić basen, aby dobrze wpasował się w resztę ogrodowej przestrzeni i tworzył romantyczną aurę?

Oświetlenie przy basenie. Bez tych sprzętów ani rusz!

Do zorganizowania oświetlenia wokół własnego akwenu, niezbędne będą urządzenia takie jak transformator, żarówki i oprawki typu LED, puszki kontaktowe do lamp oraz podgrzewacz wody do basenu. Ten ostatni jest szczególnie ważny – wiosną i wczesną jesienią wieczory potrafią być chłodne i utrudniać korzystanie z uroków własnego zbiornika. Wtedy wystarczy włączyć podgrzewanie, aby po krótkim czasie móc cieszyć się z posiadania basenu. Ciepła woda jest szczególnie ważna w przypadku dzieci, które – choć kochają wodę – są bardzo narażone na wychłodzenie i szybkie przeziębienie.

W jaki sposób zadbać o basen po sezonie?
Jak to mówią, wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak też jest z latem. Kiedy w przydomowym ogrodzie opadają liście, a trawa robi się coraz bardziej żółta, to znak, że pora zakończyć sezon kąpielowy. W jaki sposób zabezpieczyć zbiornik, aby posłużył nam bezawaryjnie w kolejnych latach? Jednym z najważniejszych elementów jest opróżnienie go z wody. Po tej czynności należy przystąpić do czyszczenia basenu. Można to zrobić za pomocą specjalnych odkurzaczy ręcznych lub samojezdnych – oba rodzaje są do kupienia na stronie https://www.folkpool.pl/pl/firma/odkurzacze-i-akcesoria-do-czyszczenia-basenu,709.htm. Przydatna może się również okazać siatka do wyławiania zanieczyszczeń z dna. Wśród praktycznych akcesoriów służących do czyszczenia basenu po sezonie znajdują się szczotki, ścieraki z rączką czy testery i termometry do sprawdzania wody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here