ile trwa lot do usa

Wielu z nas marzy lub marzyło o tym, by kiedyś odwiedzić stany Zjednoczone. Widzieliśmy te piękne miasta, piękne plaże, wieczne słońce i uśmiechniętych ludzi w telewizji, serialach bądź w reklamach. Każdy z nas chciał zwiedzić Miami, New York albo pojechać do Hollywood zobaczyć Amerykańskie gwiazdy show-biznesu, Ale czy wiemy jak wygląda taka podróż z Polski?

Ile trwa lot do USA?

Na stronach głównych Linii lotniczych można znaleźć informacje, że lot trwa od 9 godzin do 23 z jedną przesiadką. Jednak pytając ludzi, którzy wybrali się w taką podróż samolotem, można dowiedzieć się, że taka podróż może trwać nawet 48 lub więcej godzin a przesiadek może być 5, lub więcej. Dlaczego jest aż tak duża rozbieżność w tym, co podają loty a tym, co mówią ludzie?
Po pierwsze linie lotnicze podają nam tylko długość lotu. Czyli nie liczą tego ile czekamy podczas przesiadki na kolejny samolot. A po drugie to od nas zależy jak będziemy lecieć. Czy wybierzemy jedną linię lotniczą, czy kilka? Co będzie dla nas korzystniejsze finansowo, a może chcemy przy okazji zwiedzić coś jeszcze. Poza tym Ameryka ma ogromny obszar i jest różnica pomiędzy lotem do Miami a przykładowo do Honolulu. Polskie linie lotnicze również nie dolatują wszędzie jedynie w kilka punktów USA, dlatego, jeżeli chcemy dotrzeć do innego celu musimy wylecieć z innego kraju.

Więc jak najtaniej kupić bilet? Najlepiej zarezerwować lot wcześniej

lotnisko

Jak wiadomo loty w weekendy lub na wakacjach są droższe ze względu na popyt i wymarzone wakacje. Również ilość przesiadek ma znaczenie. Jak wspomniałem wcześniej długość lotu wtedy co prawda się wydłuża jednak o wiele mniej obciąży nam to kieszeń.
Warto jest też zwrócić uwagę na to, czego możemy się spodziewać. Na pewno wzmożonych kontroli. Coraz bardziej zwraca się uwagę na bezpieczeństwo pasażerów. Po przybyciu już do Stanów Zjednoczonych na lotnisku pobiera się odciski palców, robią zdjęcie oraz określają jak długo możemy pozostać w USA. Oczywiście przyjrzą się również naszemu bagażowi. To, co nie może przekroczyć granice to mięso oraz wędliny, czekolada nadziewana alkoholem, owoce, warzywa rośliny oraz leki, jeżeli nie mamy oryginalnej recepty od lekarza. Jeżeli mamy ukończone 21 lat bez problemu możemy wziąć ze sobą litr alkoholu oraz karton papierosów.

Podróż do Stanów Zjednoczonych może dla niektórych okazać się bardzo problematyczna, jednak wystarczy trochę poczytać w internecie, znaleźć ludzi, którzy już taka podróż odbyli, zapytać o szczegóły i będziemy mieli coraz mniej wątpliwości. Wielu z nas boi się podróżować w nieznane. Obawia się, czy sobie poradzi. Warto też polecieć z zaufana nam osoba, która dobrze odnajduje się w nowej rzeczywistości, pomoże nam w niektórych sprawach oraz dobrze zna język angielski/amerykański, jeżeli my mamy z tym problemem.

Często jest tak, że pomimo znajomości języka mamy w sobie blokadę, bo może powiemy coś niestosownego albo nie zrozumiemy co ktoś do nas mówi. Wystarczy się skupić, dopytać i powiedzieć na wstępie, że znamy średnio obcy język. Zawsze znajdzie się serdeczna osoba, która nam pomoże lub z cierpliwością wytłumaczy. Dobrze jest też wcześniej pójść na kurs, który ułatwi nam zdolność porozumiewania się, doda nam odwagi, co niestety może wiązać się z dodatkowymi kosztami, ale jest to także koszt związany z naszym bezpieczeństwem.

samolot

Nasza podróż może okazać się najpiękniejszym spełnieniem marzeń, jeżeli dobrze się do niej przygotujemy. Jest dużo rzeczy, o których warto pamiętać, koniecznie się dowiedzieć i dobrze przygotować. Zaczynając od odpowiednio spakowanego bagażu, zaplanowania całej trasy lotu (najlepiej z wyprzedzeniem), dodatkowo musimy uzbierać jak najwięcej informacji o miejscu gdzie chcemy dolecieć, gdzie chcemy spać, co warto zwiedzić. Trzeba również zabrać wszystkie potrzebne dokumenty, gdy np. Chcemy podróżować z pupilem musimy porozmawiać z weterynarzem na temat szczepień i o tym, jakie dokumenty dla zwierzaka musimy koniecznie wziąć. Warto przypomnieć sobie język lub się go nauczyć.
To wszystko co najważniejsze w naszej podróży do Stanów Zjednoczonych. Musimy pamiętać o swoim bezpieczeństwie, jednak nie martwić się za mocno o to, co nam się przytrafi, żeby nie zepsuło nam to podróży i wymarzonego urlopu w kraju, który słynie ze słońca, uśmiechu, radości, wspaniałych przygód, pięknych zabytków i wielu znanych ludzi. Warto jest zobaczyć miejsca z ulubionego filmu, który pobudził nasze zmysły i chęć podróży do tego kraju. Dobrze jest przygotować plan podróży, którym będziemy się sugerować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here