Szukasz internetu mobilnego

Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej już ponad 70% Polaków ma dostęp do internetu. Spośród nich aż 9 na 10 korzysta z internetu mobilnego. Można więc bez większej przesady stwierdzić, że jest to usługa popularna i powszechnie używana. Czy to jednak znaczy, że każdy z użytkowników ma optymalny internet mobilny? Czy oferta dobrana jest faktycznie do potrzeb, a jej cena jest rozsądna? Jeśli korzystasz z internetu mobilnego i masz ku temu wątpliwości, sprawdź, jak właściwie dobrać parametry internetu mobilnego i poznaj atrakcyjną ofertę Orange!

Internet mobilny – w domu czy w terenie?

Podstawową kwestią dotyczącą wyboru oferty mobilnego internetu jest sposób użytkowania. Zazwyczaj w domu korzysta się z internetu stacjonarnego i sieci Wi-Fi, a poza domem, w terenie – z internetu mobilnego. Wiele osób korzysta jednak z mobilnego dostępu również w domu.

Decydują się na to, bo na przykład w okolicy nie ma atrakcyjnej oferty lub nie ma możliwości instalacji internetu szerokopasmowego. Zdarza się też tak, że wynajmujący mieszkanie bez zgody lub udziału właściciela nie mogą podpisać umowy stacjonarnej. Obecnie jednak internet mobilny może z powodzeniem być używany również w domu – bez ubytku dla komfortu, ani też znacznego wzrostu kosztów.

Do użytku w terenie, czyli zasięg internetu mobilnego

W każdym przypadku jednak trzeba patrzeć na oferty nieco inaczej. Jeśli internet ma być przede wszystkim wykorzystywany w terenie, warto patrzeć w pierwszej kolejności na zasięg oferowany przez operatora. W przypadku Orange w zasięgu 4G LTE znajduje się ponad 99% populacji Polski, a to oznacza, że niemal w każdym miejscu można wygodnie korzystać z mobilnego internetu.

Istotne jest to, że operator dba, aby, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, zasięg, jak i jakość połączenia, były satysfakcjonujące. To szczególnie istotne podczas wyjazdu wakacyjnego. Jednak również na terenach bardziej odludnych można w przypadku internetu mobilnego Orange bez przeszkód korzystać z nawigacji w telefonie, serwisów streamujących muzykę czy sprawdzić pocztę lub media społecznościowe.

Internet mobilny w domu – duży pakiet danych przede wszystkim

Jeśli natomiast z usługi korzystać będziesz przede wszystkim w domu, zasięg również jest istotny, warto więc sprawdzić go przed wybraniem konkretnej oferty. Jednak komfort użytkowania zapewnia przede wszystkim duży pakiet danych. W domu liczba zużytych gigabajtów może bardzo szybko rosnąć. Wystarczy obejrzeć film w rozdzielczości 4K na Netfliksie lub ściągnąć grę komputerową i zużyć na to nawet kilka lub kilkanaście gigabajtów.

Wybierając internet mobilny Orange, pakiet może wynosić nawet 250 GB, ale na tym korzyści się nie kończą. W ramach pakietu można korzystać z usługi „Happy Hours” i ściągać duże ilości danych w godzinach nocnych – między 0:00 a 8:00, nie wykorzystując przy tym pakietu danych. Wystarczy ustawić pobieranie przed snem, a rano pliki będą już na komputerze czy konsoli gotowe do użycia.

Warto pamiętać też o tym, że wyczerpanie pakietu nie oznacza braku możliwości korzystania z internetu mobilnego Orange. Prędkość pobierania zwalnia wówczas do 1 Mb/s, co wciąż umożliwia przeglądanie stron internetowych, korzystanie z komunikatorów, maila i szeregu innych funkcji.

Na koniec trzeba też wspomnieć o tym, że, decydując się na internet mobilny w Orange, można liczyć na szeroki wybór modemów i routerów, które będą niezbędne, gdy będzie chciało się korzystać z dostępu do sieci w domu. Więcej na ten temat można przeczytać pod tym linkiem: https://www.orange.pl/poradnik/recenzje-i-testy/jaki-mobilny-router-lte-3-modele-ktore-nie-zawioda-cie-w-terenie/.

Internet mobilny w Orange – można skorzystać z niego na próbę

Ze szczegółową ofertą internetu mobilnego Orange można zapoznać się na stronie: https://www.orange.pl/internet-mobilny. Oprócz wyboru wielkości pakietu i ewentualnego dokupienia routera lub innego urządzenia mobilnego, warto wziąć pod uwagę skorzystanie z oferty internetu mobilnego na próbę.

W tej opcji abonent podpisuje umowę na 24 miesiące, ale w dowolnym momencie może od niej odstąpić – zachowując miesięczny okres wypowiedzenia. Dzięki temu bez ryzyka związanego z długotrwałym zobowiązaniem można przetestować właściwości oferty – szybkość pobierania, jakość połączenia, a także sprawdzić, czy wybrany pakiet danych okaże się wystarczający, bądź ewentualnie za duży.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here