Syropy przeciwbólowe

Dzieci niemal od urodzenia narażone są na odczuwanie bardziej lub mniej nasilonego bólu. Przyczyn dolegliwości bólowych u dzieci jest bardzo wiele. Począwszy od bolesnego ząbkowania, poprzez bóle wzrostowe aż po bóle związane z infekcjami. Często bólom tym może towarzyszyć podwyższona temperatura ciała, która u dzieci może naprawdę bardzo szybko rosnąć.

Syrop przeciwbólowy dla dorosłych to bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych leków o działaniu przeciwbólowym. Bezpieczna, ponieważ syrop działa dużo łagodniej niż tradycyjna tabletka, a mniejsze stężenie substancji przeciwbólowej jest idealne dla delikatnego organizmu dziecka. Postać syropu jest dużo łatwiejsza w aplikacji – małe dzieci mają problem z połykaniem niewygodnych tabletek, natomiast słodki i dobry w smaku syrop przyjmują bez problemu.

Jak podawać syrop przeciwbólowy?

Syropy przeciwbólowe posiadają substancję aktywną, która działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Szybko działają na delikatny organizm dziecka, nie dopuszczając do rozwoju choroby i gorszego samopoczucia dziecka. Ważne jest, aby kontrolować bardzo precyzyjnie dawki – jeśli podaliśmy syrop przeciwbólowy z ibupromem, to po 3-4 godzinach, gdyby gorączka znów urosła, możemy podać syrop zawierający paracetamol. Nie można jednak w żadnym wypadku łączyć tych substancji ani stosować ich zbyt często. Musimy również dostosować dawkę do wieku i wag. Dołączone do syropów wygodne miarki pozwalają dobrać dawkę odpowiednią do wieku i wagi dziecka.

Jak wybrać syrop?

Jeśli dziecko nie reaguje alergią na żadną z substancji przeciwbólowych, to nie ma przeciwwskazań do podania żadnego z syropów. Dobieramy odpowiedni preparat, kierując się wiedzą na jaką substancję najlepiej reaguje nasze dziecko. Jeśli skuteczność jest podobna, możemy kierować się walorami smakowymi i preferencjami dziecka. Obecnie syropy mają smaki specjalnie skomponowane dla dzieci i tym samym nie powodują u dziecka traumy związanej z leczeniem.

Najbardziej popularne są delikatne syropy przeciwbólowe takie jak Ibum, Pedicetamol, Paracetamol, Ibufen czy Nurofen. Jedne zawierają paracetamol inne ibuprofen, ale wszystkie pozwalają na skuteczną walkę z bólem u dzieci, a co ważne, są one dostępne bez recepty. Dzięki nie wymaganej recepcie mogą być podawane bez konsultacji z lekarzem przy niewielkim nasileniu bólu i początkowym stanie podgorączkowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here