Stomatolog dziecięcy w mieście Gdynia

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty jest najważniejsza. To od niej zależy czy mały pacjent poczuje się pewnie i chętnie wróci do specjalisty czy pozostanie w nim trauma i niechęć, które będzie dorastać razem z nim. Przy wyborze stomatolog dziecięcy Gdynia warto kierować się pewnymi kwestiami. Najważniejszą jest podejście lekarza do dzieci i umiejętność nawiązywania z nimi kontaktów. To niezwykle ważny element – od niego zależy czy twoja pociecha chętnie powróci na dentystyczny fotel.

Jak przygotować dziecko na wizytę u stomatologa?

Pierwsza wizyta w nowym miejscu jest dla dziecka ekscytująca ale i niesie z sobą niepokój. Co mnie czeka? Twoim zadaniem jako rodzica, jest odpowiednie przygotowanie pociechy na wizytę w gabinecie stomatologicznym w Gdyni. Po pierwsze nie przenoś na dziecko swoich obaw – jeśli sam obawiasz się dentysty nie okazuj tego, a na wizytę niech uda się drugi rodzic.

Przed wizytą należy wytłumaczyć najmłodszym jak wygląda gabinet stomatologa, kim jest lekarz i co będzie on robił. Dziecko musi przygotować się na to, że będą sprawdzane jego zęby. Pomocne mogą okazać się różnorodne filmiki między innymi na YouTube, które zachęcają najmłodszych do wizyt u dentysty.

Nie strasz dziecka, nie nastawiaj je na coś nieprzyjemnego, odpowiadaj na wszystkie pytania i wspieraj. Pamiętaj, że wizyta u stomatologa na terenie Gdyni może być dla dziecka stresująca. Wspieraj je więc i podczas wizyty w gabinecie bądź przy nim. Wzmocni to jego poczucie bezpieczeństwa.

Jaki powinien być stomatolog dziecięcy?

Kiedy przeprowadziłeś z dzieckiem rozmowę na temat tego jak wygląda wizyta w gabinecie dentysty, warto się do niego udać. Jaki powinien być stomatolog? Przede wszystkim, szczególnie jeśli udajesz się do specjalisty z małym dzieckiem upewnij się, że lekarz specjalizuje się w pracy z najmłodszymi. To ważne aby potrafił nawiązać z dzieckiem kontakt oraz zdobyć jego zaufanie. Ważne aby twoja pociecha czuła się dobrze i bezpiecznie.

Dentysta dziecięcy z Gdyni musi ponadto odznaczać się delikatnością i gruntowną znajomością jamy ustnej dziecka. Zdecydowanie różni się ona od jamy ustnej osoby dorosłej – szczególnie jeśli twoja pociecha posiada mleczne uzębienie. Stomatolog dziecięcy Gdynia powinien mówić małemu pacjentowi czym się zajmuje i co będzie robić. To ważne aby pokazał dziecku swój sprzęt do badania i chwalił za wykonywane polecenia.

Stomatolog dziecięcy z Gdyni powinien także umieć stworzyć przyjazną i miłą atmosferę, która uniemożliwi dziecku stres. Pamiętaj aby podczas wizyty robić wszystko aby ułatwić to dentyście.

Czym dokładnie zajmuje się dziecięcy dentysta?

Gdyński stomatolog dziecięcy zajmuje się przede wszystkim przeglądem i higieną jamy ustnej najmłodszych. Uzupełnia ubytki, wskazuje dziecku w jaki sposób należy dbać o jamę ustną. To ważne aby dziecko już od najmłodszych lat umiało poprawnie  myć zęby – rano oraz wieczorem.

Stomatolog dziecięcy zajmuje się także usuwaniem zębów najmłodszych – zdarzają się niestety sytuacje, kiedy zęba nie da się już uratować. Wyrwanie go przyniesie zdecydowanie więcej korzyści i co najważniejsze zaoszczędzi twojemu dziecku bólu.

Treść przygotwana dzięki współpracy z www.dentystagdynia.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here