Rzucanie palenia z aplikacją

Rzucanie palenia to trudna sztuka. Nałóg papierosowy jest wyjątkowo złośliwy – zmusza do ciągłego sięgania po kolejnego papierosa, a w końcu po kolejną paczkę w ciągu dnia. Dzisiejszy rynek oferuje mnóstwo rozwiązań, które umożliwiają poprawę smaku tytoniu, co może mieć koszmarne skutki.

Dlaczego palenie papierosów jest takie groźne?

Płuca, które non-stop narażone są na szkodliwe działanie toksyn zawartych w papierosie, stają się mniej odporne na infekcje, co w dzisiejszych czasach może mieć katastrofalne skutki.

Dym papierosowy sprzyja także nieprawidłowemu rozrostowi komórkowemu, co z kolei prowadzi do rozwoju nowotworów. Rak płuc jest chorobą bardzo trudno wyleczalną, dlatego warto odpowiednio ochronić przed nim swój organizm.

Jak skutecznie rzucić palenie?

Na szczęście rynek środków leczniczych także nie próżnuje. Aby rzucić palenie nie wystarczy sama silna wola. Często potrzebna jest także odpowiednia organizacja i wsparcie.

Rzuć palenie z pomocą tabletek Recigar i zadbaj o swoje zdrowie. Zawarta w nich cytyzyna to roślinna substancja, której działanie zbliżone jest do nikotyny. W każdej kolejnej tabletce znajduje się mniejsza dawka leku, dzięki czemu stopniowo uwalniasz się od nałogu. 

Tabletki są odpowiednio opisane, dzięki czemu nie pomijasz kolejnych dawek.

Co się dzieje, kiedy rzucisz palenie?

Pierwsze efekty rzucenia palenia widoczne są już po – uwaga – 20 minutach od wypalenia ostatniego papierosa! Wtedy puls wraca do normy, reguluje się ciśnienie krwi, a temperatura stóp i dłoni wzrasta, ponieważ poprawia się krążenie.

Około osiem godzin po wypaleniu ostatniego papierosa we krwi zmniejsza się poziom toksycznego tlenku węgla, który jest zawarty w dymie tytoniowym. Wtedy też mogą pojawić się pierwsze objawy odstawienne:

  • rozdrażnienie
  • bóle głowy
  • nudności
  • drżenie rąk

Po kilku dniach zmysły smaku i węchu na powrót stają się wyraźne, a już kilka miesięcy terapii zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób płuc oraz zawału serca. Krótko po rzuceniu palenia zauważysz u siebie lepszą kondycję, będziesz mógł dłużej bawić się na dworze ze swoimi dziećmi czy spacerować bez zadyszki ze swoim psem. Warto, prawda?

Rzuć palenie z aplikacją Recigar

Jeśli masz trudności z organizacją, systematyką i silną wolą, potrzebujesz dodatkowego wsparcia. Recigar to nie tylko tabletki. To także innowacyjna aplikacja do rzucania palenia, która usprawnia cały proces i pomaga właściwie zorganizować całą terapię. 

Rzucanie palenia z aplikacją staje się prostsze i skuteczniejsze. Możesz zaznaczyć w niej dzień rozpoczęcia terapii i wypalenia ostatniego papierosa. Możesz ustalić też dowolną porę przyjmowania kolejnej tabletki, a aplikacja przypomni Ci o tym specjalnym powiadomieniem.

W aplikacji Recigar możesz zobaczyć, ile trwa cała terapia oraz monitorować swoje postępy. To prawdziwe ułatwienie w walce o wolność od nałogu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here