Rolki – dowiedz się co te „buty na kółkach” robią dla Twojego ciała!

Jazda na rolkach odnotowała pierwszy wzrost popularności w latach dziewięćdziesiątych, kolejny – w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy to na ulicach nie brakuje nawet całych rodzin „na kółkach”. Co ważne, jazda na rolka może być używany jako alternatywna aktywność tlenowa na zewnątrz dla jazdy na rowerze lub joggingu. Nie tylko można zrzucić zbędne kilogramy poprzez regularne sesje na rolkach, ale także można pracować z mięśniami w dolnej części ciała. Ale uwaga – podczas jazdy na rolkach należy nosić odzież ochronną, aby zapobiec obrażeniom.

Wyższy poziom sprawności

Maksymalne zużycie tlenu znacznie się podwyższa przy regularnych sesjach jazdy na rolkach. Według badań naukowcy odkryli, że zarówno jazda na rolkach, jak i na wrotkach są w stanie spowodować podobny wzrost zużycia tlenu co podczas ćwiczeń na bieżni. Uczestnicy badania ćwiczyli przez trzy dni w tygodniu (łącznie dziewięć tygodni), a każda sesja trwała od 20 do 40 minut i w ramach tego odnotowano od 80 procent do 90 procent maksymalnego tętna (!) Takie wyniki robią wrażenie, prawda?

Utrata wagi

Jazda na rolkach jest jednym z najlepszych ćwiczeń w kontekście spalania kalorii, w jakich tylko możesz uczestniczyć. Jeśli ważysz 70 kilogramów, spalasz około 913 kalorii w ciągu jednej godziny na rolkach. Ponieważ tracenie jednego kilograma tłuszczu wymaga zrzucenia 3500 kalorii, cztery godzinne sesje na rolkach tygodniowo mogą pomóc Ci w szybkim osiągnięciu celów związanych z odchudzaniem.

Absorpcja wstrząsów

Kiedy biegasz – twoje ciało musi wchłonąć cały nacisk tego, że twoje stopy uderzają o ziemię. Sesje biegania tym samym może prowadzić do częstszego występowania urazów stawów i mięśni. Według wielu badań i opinii ćwiczących jazda na rolkach skutkuje mniejszym wpływem na stawy niż bieganie. Naukowcy sugerują, że jazda na rolkach powinna być uważana za ćwiczenie zastępcze dla aerobiku dla tych, którzy chcą zmniejszyć właśnie ten wpływ aktywności fizycznej na stawy podczas wysiłku.

Praca mięśni

Jazda na rolkach łączy rytmiczne koncentryczne i ekscentryczne skurcze z przedłużonymi skurczami izometrycznymi, budując niesamowitą siłę ciała. Gdy jeździsz przez dłuższy czas z ugiętymi kolanami to powoduje, że cała twoja dolna część ciała jest zaangażowana w aktywność, łącznie z łydkami. Mięśnie zewnętrznych i wewnętrznych części ud zapewniają siłę i stabilność jazdy – równocześnie zyskując piękną rzeźbę. Aby pracować również nad mięśniami w górnej części ciała, używaj ramiona do tego, aby zapewnić sobie odpowiednią szybkość i łapać równowagę podczas jazdy na łyżwach. Lekkie obciążniki mogą być również używane podczas jazdy na rolkach.

Nie masz jeszcze swojej pary? Tutaj kupisz rolki w dobrych cenach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here