Przyszłościowe kierunki, po których znajdziesz pracę w Warszawie

Stolica Polski to miasto pełne możliwości, więc nic dziwnego, że coraz więcej młodych osób ściąga do Warszawy. Informatyka, ekonomia czy psychologia to kierunki studiów, po których nie będzie tu większych problemów ze znalezieniem pracy. Jest to spowodowane dużym zapotrzebowaniem na tego typu specjalistów oraz tym, że rynek nie jest jeszcze nasycony. Ciągle otwierające się nowe firmy także sprawiają, że o pracę nietrudno.

Informatyka

Są miejsca, gdzie o pracę po prostu łatwiej. Takim miastem niewątpliwie jest Warszawa. Informatyka to z pewnością kierunek, po którym szybko znajdziemy pracę w różnych firmach – zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Dobry informatyk jest na wagę złota. I to dosłownie, bo obecnie jest to bardzo dobrze opłacana profesja. Do jego zadań należy tworzenie baz danych, obsługa oprogramowania czy czuwanie nad systemem informatycznym danej firmy. W dzisiejszych czasach, gdzie komputeryzacja jest praktycznie wszędzie, pracę można znaleźć już na studiach. Oczywiście na początku przyjmuje ona zwykle formę stażu czy praktyki, jednak kiedy się wdrożymy i pracodawca będzie zadowolony z naszej pracy, niewątpliwie zaproponuje nam możliwość przedłużenia umowy. 

Ekonomia

Jeżeli marzymy o pracy w banku czy w korporacji, to kierunek ekonomia będzie dla nas idealny, bowiem bardzo wszechstronnie przygotowuje nas do pracy w różnych instytucjach, firmach prywatnych oraz w sektorze publicznym. Ze względu na to, że w Warszawie mieści się sporo korporacji z zagranicy oraz najważniejszych polskich przedsiębiorstw, placówki są duże i zapotrzebowanie na specjalistów z ekonomii także niemałe. Na studiach poznamy mechanizmy regulujące wzajemne stosunki pomiędzy klientami a przedsiębiorstwami, zapoznamy się z regulacjami rynku, prawem handlowym czy cywilnym oraz zarządzaniem i marketingiem. W zależności od wyboru specjalizacji, zapoznamy się także z bankowością czy rachunkowością. Oczywiście, jak to w wielkim mieście, nie możemy pominąć nauki języków obcych – sam angielski może nie być wystarczający, by znaleźć satysfakcjonującą pracę, a co za tym idzie – godne zarobki. 

Psychologia

Duże miasto to i duże problemy. Ze względu na pęd życia, ogrom obowiązków oraz stres w pracy coraz częściej i chętniej korzystamy z usług osób, które pomogą nam uporządkować kwestie życiowe. Studentów psychologii jest mnóstwo, jednak tylko poprzez odpowiednie nastawienie oraz przyłożenie się do studiów, a także wrodzone predyspozycje (np. osobistą empatię) możemy się stać specjalistami w tej dziedzinie. Na studiach czekają nas takie przedmioty jak psychologia kliniczna, biologiczne podstawy zachowań czy psychologia rozwoju człowieka. To kierunek wymagający, podobnie zresztą jak i praca po jego ukończeniu. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wymaga ona swego rodzaju powołania i nie każdy się do takiej misji nadaje. 

Ekonomia, psychologia czy informatyka – Warszawa chętnie przyjmuje wyróżniających się studentów na tych kierunkach. Samo ukończenie ich jednak często nie sprawi, że będziemy konkurencyjni na rynku pracy. Dlatego dobrze jest robić coś ponad standard, by zdobyć pierwsze doświadczenia oraz móc się nimi pochwalić w CV. Wartą przemyślenia opcją są różnego rodzaju kursy, szkolenia, warsztaty, a nawet uczestnictwo w nieodpłatnych, ale ciekawych i ambitnych projektach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here