Przyjęcie urodzinowe dziecka

Każdy rodzic, który kiedykolwiek zdecydował się na urządzenie urodzin dla swoich pociech, wie, że to niemałe wyzwanie. Dlatego też nie warto wszystkiego robić od podstaw – lepiej sięgnąć po rozwiązania, które uczynią życie rodziców małego solenizanta prostszym!

Urodziny malucha – catering to zbawienie!

Świętowanie urodzin dziecka to bez wątpienia radosna okoliczność. Ale w natłoku przygotowań przed przyjęciem ta radość potrafi się gdzieś zagubić. Podczas samego przyjęcia trzeba będzie jeszcze przypilnować gromady rozbrykanych maluchów, i to wszystko po wielu dniach męczącej pracy organizacyjnej!

Jeśli chodzi o potrawy na urodziny dziecka, zdecydowanie warto postawić na zdrowy, ekologiczny catering. Rodzice mogą przygotować jedno, dwa dania, ale całą resztą niech zajmą się profesjonaliści. A że po skończonej zabawie pozostanie jeszcze zmywanie, talerze i kubki do kawy na wynos – na soki i napoje – sprawdzą się świetnie!

Jednorazowe naczynia – i stres z głowy!

No właśnie, kto kocha zmywanie? Naprawdę trudno byłoby wskazać taką osobę. Na szczęście w sklepach nie brakuje kubków jednorazowych do kawy, różnego typu talerzy z tektury czy jednorazowych sztućców. Przed urodzinami dziecka zdecydowanie trzeba się wyposażyć w zapas takich naczyń.

Mały kubek jednorazowy do kawy znakomicie spełni swoje zadanie przy wznoszeniu toastu na zdrowie solenizanta sokiem, a tacki i talerze papierowe na tort i potrawy nie będą zalegać w zlewie aż do wieczora po tak wyczerpującym dniu. Co więcej, jeśli maluch zażyczył sobie przyjęcie tematyczne, np. związane z postaciami z bajek, bez problemu zakupimy także Kubki papierowe z bajkowym nadrukiem w odpowiednich kolorach.

Jak opanować dzieciaki? Plan na gry i zabawy

Sposób na panikę i ból głowy? Dopuścić do sytuacji, w której grupka aktywnych maluchów zacznie się nudzić i wyszukiwać sobie zajęcia. Nie ma co liczyć na to, że dzieci w wieku przedszkolnym zajmą się spokojną rozmową. Jeśli przygotujemy im jedną czy dwie gry, istnieje duża szansa, że już po godzinie będą chciały robić coś innego.

Jeśli nie chcemy, by dzieci spędziły czas przyjęcia przez telewizorem albo komputerem, musimy planować także na tą okazję. Jednym z możliwych wyjść jest zatrudnienie animatora przyjęcia. Inna opcja to wyszukanie w Internecie możliwie dużej liczby gier dla dzieci, do których nie trzeba będzie kupować nowych akcesoriów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here