Jak pozbyć się rozstępów po ciąży?

Okres ciąży to szczególny czas, gdy musimy szczególnie zadbać nie tylko o siebie, ale także o malucha. Zaraz po urodzeniu nasze ciało będzie musiało przejść szereg procesów, by wrócić do formy sprzed urodzenia. Wymaga to od nas dużo pracy i wysiłku. Czasami także jest bardzo problematyczne i okazuje się niemalże niemożliwe. Jak pozbyć się niechcianych rozstępów po okresie ciąży?

Maści i kremy

            Podstawowym, polecanym przez wielu lekarzy, środkiem na rozstępy są kremy. Ich formuła powinna wspomagać regenerację skóry, a co za tym idzie wesprzeć jej powrót do normalności. Tymczasem jednak nie zawsze tak się dzieje, zwłaszcza przy trudniejszych przypadkach. Wówczas ani maść, ani krem nie mogą poradzić sobie z całością rozstępów i likwidują tylko ich część lub przestają to robić wcale. Ważne oczywiście jest nawilżenie skóry, jednak w wielu przypadkach sam krem czy sama maść nie mogą dać rady.

Żele

            Inna jest sytuacja z żelami, tym bardziej tymi, które zawierają w sobie silikon. Warto poczytać o nich i nie tylko o nich na blogu Sutricon.pl. Jeśli chodzi o skuteczność takich żeli jest zdecydowanie wyższa niż maści i kremy, a wspomnieć wystarczy o preparacie o nazwie Sutricon. Jest to żel oparty właśnie na silikonie, który nie tylko zmniejsza rozstępy i wygładza skórę ciała, ale także pielęgnuje i wzmacnia na przyszłość. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla kobiet po ciąży, które liczą na kolejne dzieci.

Operacja

            Rzecz jasna można także poddać się operacji, jednak nie jest to zbyt dobre wyjście. Po pierwsze jest bardzo kosztowne i wymaga czasu, a po drugie wiele z nas boi się zabiegów, a ten mógłby być zupełnie niepotrzebny. Dlatego mimo tego, że byłby to sposób skuteczny, lepiej trzymać się od niego z daleka.

            Wysokiej jakości żele na bazie silikonu są w stanie pomóc kobietom po ciąży, by wróciła do nich ich figura oraz zgrabność. Warto zatem pomyśleć o tym, by zabezpieczyć się i pielęgnować swoje ciało.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here