Pakiety medyczne - jakie są z nich korzyści?

Prywatna opieka zdrowotna kojarzyła się jeszcze do niedawna z luksusem, na który niewielu mogło sobie pozwolić. Dzisiaj korzystanie z dodatkowych świadczeń medycznych wydaje się być koniecznością. Wizyta u jakiegokolwiek specjalisty w placówce publicznej graniczy z cudem, a wielomiesięczne lub nawet wieloletnie oczekiwanie na badania diagnostyczne nie napawa optymizmem co do wyników leczenia. Ratunkiem w tej sytuacji są pakiety medyczne.

Co to jest pakiet medyczny?

Pakiet medyczny jest produktem, który umożliwia korzystanie z usług lekarzy specjalistów, porad, badań diagnostycznych, zabiegów i operacji, a nawet pobytów w prywatnym szpitalu bez oczekiwania w długich kolejkach. Oferują go prywatne placówki medyczne zarówno dla firm jak i dla osób indywidualnych. Dostępne są różne warianty pakietów z szerokim wachlarzem świadczeń tak, aby każdy mógł dobrać odpowiedni dla siebie według potrzeb, stanu zdrowia oraz możliwości finansowych. Im droższy abonament, tym więcej posiadamy usług do wykorzystania, ale już podstawowe opcje przeważnie zawierają całkiem dobre zabezpieczenie. I chociaż nie da się prywatnym ubezpieczeniem całkowicie zastąpić publicznej służby zdrowia, gdyż usługi takie jak na przykład ratownictwo medyczne czy hospitalizacja rzadko występują w pakietach medycznych, warto rozważyć jego posiadanie. 

Pakiety medyczne dla firm

Najbardziej popularne i pożądane są obecnie pakiety medyczne dla firm. Stały się jednym z benefitów oferowanych pracownikom w ramach umowy o pracę nie tylko przez korporacje, ale również przez mniejsze firmy. Wynika to z dużego wyboru oraz elastyczności oferowanych abonamentów medycznych. Opieka zdrowotna może zostać również rozszerzona o członków rodziny pracownika – wszystko zależy od rodzaju zawartego kontraktu. Decydując się na zawarcie grupowej umowy medycznej firma nie tylko podnosi swój prestiż i poprawia wizerunek, ale zapewnia stabilność zatrudnienia oraz podnosi wydajność pracy.

Zalety pakietu medycznego

Wykupiona przez firmę opieka medyczna dla zatrudnionych przynosi obopólne korzyści. Pracownikowi bezpieczeństwo i komfort zapewni przede wszystkim:

  • lepszy dostęp do lekarzy specjalistów – bez kolejek i w wielu przypadkach bez dodatkowego skierowania
  • wygodne planowanie i rejestracja wizyt – telefonicznie lub przez internet, na konkretną godzinę, co pozwala zaoszczędzić sporo nerwów i czasu
  • dostęp do placówek w całej Polsce –  istnieje też w określonych sytuacjach możliwość skorzystania z usług placówek obcych, czasem też za granicą
  • wysoka jakość usług – dobra organizacja pracy, nowoczesny sprzęt medyczny, bezproblemowy dostęp do wielu różnych zabiegów i badań

Pracodawca dzięki dbałości o ludzi zyska ich zaufanie oraz łatwiej będzie mu pozyskać wartościowe i utalentowane osoby na rynku pracy. Pracownik w razie potrzeby bez zwłoki skorzysta z pomocy medycznej, co bez wątpienia przyczyni się do zmniejszenia nieobecności chorobowej, a co za tym idzie, zwiększy się efektywność firmy. Dużo sprawniej i mniejszym kosztem odbywają się obowiązkowe badania z zakresu medycyny pracy. Ponadto firma ma możliwość płacenia niższych podatków, jeżeli zaliczy koszty prywatnej opieki dla pracowników do kosztów prowadzenia działalności. 

Gdzie szukać pakietów medycznych?

Przed podjęciem decyzji o zakupie pakietu medycznego należy przeanalizować różne możliwości. Jest kilku kluczowych dostarczycieli tego typu usług, w tym: Luxmed, Medicover, Enel-Med, Polmed, PZU, Compensa czy Allianz. Każdy z nich proponuje nieco inne warunki oraz możliwości współpracy. Aby wybrać tę najlepszą, skrojoną na miarę umowę warto skorzystać z porównania obejmującego pakiety medyczne. Nie tylko porównamy tu różne opcje, ale mamy możliwość skorzystania z wielu dodatkowych usług – od kompleksowej analizy ofert, poprzez ich dopasowanie i  wdrożenie, aż po monitoring współpracy z wybranym ubezpieczycielem. 

Zalet wynikających z możliwości korzystania z prywatnej opieki medycznej nie sposób przecenić. Zdrowie to najcenniejsza rzecz jaką posiada każdy człowiek. Zdrowie pracownika zaś, to dla pracodawcy często jeden z ważniejszych czynników sukcesu jego firmy. Dlatego nie zastanawiajmy się czy korzystać z pakietu medycznego, ale jak go najlepiej dobrać do swoich potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here