Czy opłaca się inwestować w gruntowe pompy ciepła

Myślę, że każdy z nas zeszłej jesieni oraz zimy z niepokojem obserwował rosnące ceny gazu, węgla oraz drewna opałowego. Części z nas udało się skorzystać z dofinansowań oraz pomocy proponowanych przez rząd, a część z nas niestety musiała radzić sobie sama. Tak trudna sytuacja była wynikiem dość skomplikowanej sytuacji na świecie: wojna na Ukrainie oraz szalejąca inflacja dały się solidnie we znaki. Jeśli nie chcesz, aby kiedykolwiek takie wydarzenia miały bezpośredni wpływ na stan Twojego portfela, zainwestuj w gruntowe pompy ciepła.

Dlaczego gruntowe pompy ciepła?

Jest kilka powodów:

    • są ekologiczne, przyjazne dla środowiska. Nie emitują żadnych szkodliwych gazów, nie dymią, nie wytwarzają nieprzyjemnych zapachów. Wykorzystują jedynie odnawialne źródła energii;
    • posiadanie gruntowej pompy ciepła znacznie wpłynie na stan Twojego domowego budżetu. Znikną horrendalnie wysokie rachunki za ogrzewanie. Pod tym kątem, Twoje gospodarstwo domowe stanie się samowystarczalne;

 

  • gruntowe pompy ciepła nie zajmują wiele miejsca. Jeśli zamieszkujesz niewielki metraż, to nie masz o co się martwić;
  • gruntowe pompy ciepła są bardzo wygodne w użytkowaniu. Docenią to wszystkie osoby z bardzo ograniczonym czasem. Sam wiesz, jak długo nieraz trwało rozpalenie w kominku lub w piecu. No i trzeba było pamiętać o regularnej kontroli paleniska, dokładaniu drewna bądź węgla. Koniec z tym!

 

Koszt instalacji gruntowej pompy ciepła

Można powiedzieć, że to jedyny szkopuł całego przedsięwzięcia – zakup oraz instalacja gruntowej pompy ciepła to nie lada wydatek. Musisz być przygotowany na koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ale! Istnieją różne pakiety pomocowe w postaci dofinansowań lub niskooprocentowanych kredytów na gruntowe pompy ciepła. Pamiętaj również, że cała inwestycja dość szybko Ci się zwróci. Jak szybko? Wystarczy, że oszacujesz roczny koszt ogrzewania Twojego domu i bez problemu dokonasz przybliżonych obliczeń. Gruntowe pompy ciepła cieszą się bardzo długą żywotnością – bardzo możliwym jest, że korzystać z nich będą także Twoje dzieci.

Rosnąca popularność

Gruntowe pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Może jeszcze nie na taką skalę jak chociażby w skandynawskiej Szwecji (gdzie już w 90% nowo budowanych domach instaluje się pompy ciepła), ale bez wątpienia można zaobserwować trend zwyżkowy. Jeśli choć trochę interesujesz się sytuacją na rynku deweloperskim, to na pewno zdarzyło Ci się znaleźć ogłoszenie o sprzedaży nowej nieruchomości z wbudowaną od razu pompą ciepła. Myślę, że gruntowe pompy ciepła tak naprawdę dopiero wkraczają na polski rynek, jednak niedługo będą już normą w każdym gospodarstwie domowym. To tylko kwestia czasu.

Gruntowe pompy ciepła – kto może je założyć?

Zakładam, że chcąc poczynić tak pokaźną inwestycję, zrobiłeś już mały research odnośnie omawianego tutaj tematu. Wiesz, jakie firmy oferują najlepsze gruntowe pompy ciepła. Możliwe, że szukasz teraz rzetelnej ekipy, która nie tylko zainstaluje wybraną przez Ciebie pompę, ale także doradzi i udzieli fachowych wskazówek odnośnie jej użytkowania itp. Zapraszam Cię na stronę www.odwierty.net, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wszelkie mogące się pojawić wątpliwości oraz dane kontaktowe do ludzi z ogromną wiedzą, którzy są gotowi pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji. Firma Calda (bo to ona skrywa się pod podaną stroną internetową) oferuje także inne eko- przyjazne rozwiązanie, jakim jest wywiercenie studni głębinowej. Warto zagłębić się w ten temat. Gorąco do tego zachęcam.

Jeśli posiadasz własną działalność, i chcesz się wyróżnić to musisz wiedzieć, że atrakcyjne strony internetowe przyciągają wielu klientów z różnych branż.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here