Jak odmienić swoje wnętrze za pomocą tekstyliów

0
1609

Wnętrze naszego mieszkania powinno być zaprojektowane w taki sposób, by było nie tylko funkcjonalne ale także ciepłe i stylowe. Efekt ten można osiągnąć dzięki zastosowaniu różnego rodzaju tekstyliów. Stają się one coraz popularniejsze, ponieważ można wykorzystywać je na wiele różnych sposobów.

Pokrowce na meble

Może się to wydawać nieco dziwne jednak wymienne pokrowce na meble to świetny sposób  na to by zachować ich czystość i zapobiegać zniszczeniom. Zaletą tego rozwiązania jest także to, że pokrowce można dostosować do wnętrza. Jeśli po kilku latach stwierdzimy, że zmieniamy cały wystrój salonu i przemalowujemy ściany na zupełnie inny kolor, wtedy pokrowce spełnią swoją rolę. Zamiast kupować nowe fotele czy kanapę lub płacić tapicerowi za zmianę, wygodniej, szybciej i taniej będzie uszyć nowe pokrowce. Warto je personalizować, wykorzystując do tego druk na materiałach. Będzie to idealne rozwiązanie, szczególnie w pokojach dziecięcych. Jak wiadomo maluchy szybko rosną, a co za tym idzie z roku na rok zmieniają się ich preferencje i upodobania.

Klasycznie – na stole

Obrusy bez wątpienia wracają do łask. Nie tylko ochraniają one stół przed porysowaniem lub działaniem ciepła, ale także stają się świetną ozdobą. Możemy przebierać w różnych wzorach i kolorach. Białe obrusy najlepiej zarezerwować na specjalne okazję, zaś na co dzień wybierać nieco żywsze odcienie, które będą komponować się z wnętrzem lub wręcz przeciwnie ukażą pewien kontrast. Pamiętajmy jednak, by obrus był dostosowany wielkością do stołu, zbyt duże ilości zwisającego materiału będą wyglądały nieestetycznie.

Okienne ozdoby

Mówiąc o tekstyliach nie możemy zapominać także o firankach i zasłonach. Choć z niektórych mieszkań już dawno wyprały je rolety, nadal często się je wykorzystuje. Pozytywnie wpływają one na wygląd wnętrza, ochraniają nas przez słońcem. Odpowiednio dobrane mogą stać się doskonałym elementem wykończenia wnętrza. Zanim dokonamy zakupu, zmierzmy okno i zastanówmy się jaka długość firan będzie nam odpowiadać. W kuchni często stosuje się zasłony krótsze, sięgające maksymalnie do parapetu, z kolei w salonie najlepiej będą prezentować się te do samej podłogi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here