ochroniarz

Pracując jako ochroniarz jesteśmy osobami, które kojarzone są z nie małymi zarobkami. Za ochronę ważnego miejsca czy ważnej osobistości, nikt nie zapłaci nam przecież marnych gorszy, prawda? Nie ma w tym nic dziwnego, że dużo osób myśli o pracy na takim stanowisku. Niektórzy chcą pójść też o krok dalej i rozpocząć własny biznes w branży ochroniarskiej. Jak wygląda praca na takim stanowisku? Jak prezentują się zarobki? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-ochroniarz/ 

Praca ochroniarza – jak wygląda?

Ochroniarz jest to zawód, który nie jest prosty i leniwy, a wielu osobom właśnie taki się wydaje. Niejednokrotnie osoby, które są listonosza mi narażają swoje życie, aby ochraniać inne. Z pewnością jest to zawód odpowiedzialny, dlatego niezbędne jest do niego uprzednie przygotowanie. Zarobki zależą głównie od posiadania licencji oraz grupy, w której pracownik ochrony pełni swoje obowiązki. Tak więc takiej branży nie możemy niczego bagatelizować.

Jak wyglądają zarobki ochroniarza?

Istotną kwestią dla osób, które chcą podjąć zakon pracy są oczywiście zarobki. Ile zatem zarabia ochroniarz w Polsce? Przyjmuje się że średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi około 1420 zł. Osoby, w które w takiej grupie zawodowej zbierają najwięcej otrzymują pensję w wysokości około 1760 zł oraz więcej, z kolei ci, którzy zarabiają najmniej średnio około 1345 zł netto i mniej.

Ochroniarze pracujący na terenie województwa mazowieckiego zarabiają średnio 1560 zł. Ci, którzy pracują na terenie województwa wielkopolskiego zarabiają średnio 1500 zł na rękę, a ochroniarze z województwa opolskiego zarabiają około 1470 zł na rękę. Są to zarobki, które prezentują się najlepiej. Najgorzej z kolei wygląda to w województwach łódzkim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Tam ochroniarz zarobi kolejno 1350 zł, 1315 zł i 1300 zł. Wszystkie te kwoty są jednak uśrednione i zależą od wielu czynników. Nie należy się więc z nimi szczególnie sugerować.

Zobacz też: http://www.metalzine.pl/wymagania-i-obowiazki-w-pracy-ochroniarza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here