jaki kształt okularów wybrać
fot. pexels.com

Dobór odpowiednich okularów korekcyjnych oznacza wiele godzin przymierzania różnych par w różnych salonach optycznych. Jednakże szukając idealnych okularów musimy poświęcić trochę czasu na ich dobór, gdyż chcąc w nich wyglądać dobrze, nie unikniemy tego wyzwania.

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/modne-okulary-korekcyjne-jaki-ksztalt-wybrac/

Dobieraj do kształtu twarzy

Okulary przede wszystkim dobieraj do swojego kształtu twarzy. W zależności od niego możesz sobie pozwolić na różne warianty oprawek. Dodatkowo również weź pod uwagę swoją urodę oraz to jak się nosisz na co dzień.

Mocne okulary, które się wyróżniają są przeznaczone dla osób, które są zdecydowane i pewne siebie, dla osób, które preferują delikatniejsze wzornictwo i są bardziej wycofane lepiej będzie dobrać coś bardzo subtelnego, co podkreśli ich delikatność.

Okulary korekcyjne muszą ci dobrze leżeć, abyś na co dzień nie miał problemy z ich noszeniem. Zastanów się parę razy, przy przymierzaniu odpowiednich oprawek, czy zawsze będą ci pasowały do tego co założysz. Okulary na co dzień powinny być bardziej uniwersalne. Drugą parę możesz sobie włożyć już w inne, bardziej krzykliwe oprawki, jeśli masz na to ochotę!

Kształt okularów

Szkła korekcyjne robi się obecnie pod kształt oprawek, które sobie wybierzesz. Osoby z poważną i dużą wadą wzroku powinny nosić grubsze szkła, jednak nie martw się, nie będą one jak denka od butelek. Obecnie używa się już takiej technologii, że szkła są spłaszczane i tak naprawdę nie widać, że są one grubsze niż zwykłe szkła.

Dodatkowo musisz również sprawdzić, jaką masz wadę wzroku, od tego będzie zależeć jakie szkła korekcyjne będziesz nosić. Pamiętaj również, że przy wyborze swoich okularów korekcyjnych musisz przede wszystkim w nich dobrze widzieć, a oprawki do okularów powinny ci to ułatwiać i podtrzymywać twoje okulary na nosie. Nie powinny one zjeżdżać, ani odstawać za nadto. Okulary obecnie to modny gadżet, zatem nie musisz się wstydzić, że je nosisz, niektórzy o tym marzą i kupują sobie zerówki!

Przeczytaj też: http://www.metalzine.pl/okulary-dla-nastolatkow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here