Kominki domowe

Marzeniem wielu ludzi jest usiąść w zimny wieczór przy kominku z herbata w ręku i zapatrzeć się w falujące płomienie ognia. Aby móc doświadczać tego, najlepszym rozwiązaniem jest wybudowanie kominka we własnym domu. Spełnia on nie tylko rolę estetyczną oraz relaksacyjną. Często jest głównym źródłem ciepła, które rozprowadzane jest po całej powierzchni mieszkania. Konstruując kominek należy wziąć pod uwagę różnego rodzaju obudowy i ramy kominkowe. W dzisiejszych czasach producenci dają możliwość ogromnego wyboru tworzyw, z jakich maja być one wykonane. Dbają nie tylko o wygląd i jakość, ale także o jak największe bezpieczeństwo dla użytkowników. Obudowa kominkowa jest bardzo ważnym elementem, gdyż to dzięki niej jest zależne emitowanie ciepła. Od niej uwarunkowane jest zatrzymywanie bądź oddawanie gorąca.

To co widzimy na zewnątrz to tylko wykończenie. Aby odpowiednio zabezpieczyć kominek należy spojrzeć w jego głąb. Do wewnętrznej obudowy kominka stosowane są różnego rodzaju materiały. Można tu wyróżnić np. stalowy ruszt i płyty gipsowo – kartonowe. Płyty powinny być od wewnątrz izolowane wełną mineralną oraz folią aluminiową. Zapewnia to odpowiednią izolację ciepła, które nie jest rozpowszechniane w niepożądany sposób.

Jednym ze stosowanych zewnętrznych obudowań kominkowych jest rama portalowa (dostępna tutaj: https://sklep.komo.pl/portale-kominkowe-ramy-kamienne). Przypomina ona paleniska z dawnych lat. Kojarzą się ze starymi pałacowymi kominkami. Wykonywane są one z odpowiednio przyciętych płyt lub bloków kamiennych, które połączone są ze sobą za pomocą odpowiedniego żaroodpornego kleju. Mogą być one w stylu minimalistycznym lub mieć nowoczesny wygląd. Często posiadają różnego rodzaju ozdobniki, ornamenty lub gzymsy.

Innym rozwiązaniem jest zaprojektowanie tradycyjnej ramy paleniska. Obudowy te zazwyczaj są wysokie, a same tworzone są w różnorakiej stylistyce. Najczęściej wykonywane są z materiałów takich jak kamień czy drewno.

Aby odpowiednio dobrać obudowę wewnętrzną oraz ramę zewnętrzna kominka najlepiej poradzić się fachowca, który zadecyduje, jakie ciepło powinien emitować kominek, a także podpowie, jakie są najnowsze i najlepsze technologie stosowane w tym temacie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here