Jaki implant wybrać

Od wielu lat implant stomatologiczny jest najlepszym dostępnym rozwiązaniem pozwalającym na efektywne uzupełnianie braków zębowych. Rozwój samej dziedziny, jaką jest implantologia, pozwala na zastosowania jednego z kilku dostępnych modeli implantów. Który z nich jest najlepszą możliwością? Dlaczego warto zastanowić się nad wyborem implantu, a nie jednej z protez ruchomych? Sprawdźmy to!

Dlaczego warto zdecydować się na implant?

Zanim omówimy, dlaczego implant to świetny sposób na uzupełnienie braków uzębienia, warto omówić, czym jest implant zęba. Jest to śruba o niewielkich rozmiarach, umożliwiają zastąpienie brakującego korzenia zęba. To właśnie on stanowi niejako fundament pod dalszą odbudowę protetyczną. Sam zabieg jego wprowadzania jest całkowicie bezbolesny dzięki wykorzystaniu znieczulenia miejscowego.

Zalety implantów są niemożliwe do zignorowania. Przede wszystkim, wszczepienie implantu zatrzymuje proces zaniku kości w miejscu powstania braku w uzębieniu. Co więcej, z uwagi na to, że są one umieszczane na stałe, pacjent nie musi pamiętać o nie tylko o ich umieszczaniu w jamie ustnej, ale też ryzyko ich wypadnięcia jest równe zeru. Taki komfort psychiczny jest nie do przecenienia. Implant powinien być też traktowany jako inwestycja, gdyż po jego wszczepieniu, może on pozostać w jamie ustnej przez całe nasze życie! A co najlepsze, ząb odbudowany na implancie zachowuje się niemalże tak samo, jak naturalny ząb.

Który implant warto wybrać?

Skoro rozumiecie już, jak świetnym rozwiązaniem jest implant stomatologiczny, to teraz zastanowimy się nad tym, który z nich powinniśmy wybrać. Implantolodzy korzystają dziś głównie z implantów tytanowych oraz cyrkonowych. Pierwsze z nich, jak sama nazwa mówi, są wykonane z tytanu. Metal ten jest bardzo odporny na zniszczenia i jest całkowicie biokompatybilny, co wykorzystują implantolodzy z gabinetów takich jak http://www.klinika-wiktorska.pl/zabieg/implantologia! Przy okazji, jest on na tyle wytrzymały, że niezależnie czy będziemy jeść twarde pokarmy, czy też stosować silne środki do higieny jamy ustnej — nie mają one prawa się zniszczyć.

Alternatywą dla tradycyjnego implantu jest ten wykonany z tlenku cyrkonu. Materiał ten jest także w pełni biokompatybilny, jednak jego zaletą jest kolor bardzo zbliżony do naturalnego szkliwa. Największą zaletą implantów cyrkonowych jest większa odporność na stany zapalne dziąseł i co za tym idzie ich ewentualne odsłonięcie przy obniżeniu poziomu dziąsła.

Jeżeli chodzi o kwestię wyboru implantu — pozostawcie ją implantologii. Specjalista podejmuje ostateczną decyzję na podstawie przeprowadzonych badań radiologicznych oraz stanu kości, w której będzie umieszczony. Nie bez znaczenia pozostają też koszty, jakie chce ponieść pacjent. Wszystkie te czynniki muszą być wzięte pod uwagę przy procesie leczenia implantologicznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here