Jak zadbać o czystość powietrza we własnym domu

Czy rzeczywiście potrzebujesz oczyszczacza powietrza w swoim mieszkaniu? Cóż, zanim zadecydujesz, zapoznaj się dobrze z aktualnymi wskaźnikami smogu w swoim mieście. A na pyłach zawieszonych zagrożenia czyhające w atmosferze wcale się nie kończą. Koniecznie przeczytaj.

Kiedyś wszystko wydawało się prostsze. Chcąc „oczyścić atmosferę” w pomieszczeniu, po prostu otwieraliśmy okno i je wietrzyliśmy. Teraz jedno z najpoważniejszych zagrożeń cywilizacyjnych czyha na nas tuż za oknem. Niemalże codziennie pojawiają się nowe doniesienia prasowe na temat kiepskiej jakości powietrza w polskich miastach. Stacje pomiarowe biją na alarm nie tylko w większych metropoliach, ale także w małych miasteczkach, gdzie niesłabnącą popularnością cieszą się stare piece węglowe zwane „kopciuchami”. Wdrażanie efektywnej polityki środowiskowej, która uchroni nasze płuca zajmie jeszcze trochę czasu. Dzisiaj warto samemu zadbać o swoje zdrowie, zaopatrując mieszkanie w oczyszczacz powietrza.

Co daje oczyszczacz powietrza dla domu

Wietrzenie pomieszczeń, o którym często zapominamy zimą i jesienią, ma bardzo istotne znaczenie zdrowotne – szczególnie teraz, w obliczu zagrożenia wirusowego. Potrzebujemy obiegu powietrza, otwierając jednak okna, otwieramy również smogowi wrota do swojego domostwa. Z czego dokładnie składa się smog? Powszechnie stosowane skróty, jak PM10 i PM2,5 oznaczają pyły zawieszone. Dioksyny, które tworzą gęstą, trującą mgłę spotykaną często na ulicach, szczególnie w chłodne wieczory i poranki.

Cząsteczki pyłu mają średnicę wielokrotnie mniejszą od ludzkiego włosa, a jednak są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. A na nich nie kończy się wcale lista chorobotwórczych drobin, które mogą znaleźć się w naszym domu, a potem w naszym organizmie. Oczyszczacz powietrza dla domu poradzi sobie świetnie nie tylko z pyłami, ale też bakteriami, wirusami i alergenami.

Na straży czystości i świeżości

Czy oczyszczacz powietrza zajmuje w domu dużo miejsca? Czy hałasuje? Odpowiedź na oba pytania brzmi: nie. Bez obaw, oczyszczacz jest bardzo dyskretnym urządzeniem. Najczęściej też elegancko i nowocześnie zaprojektowanym. Działa, wytwarzając w pokoju obieg powietrza i skutecznie zatrzymując (przy pomocy specjalnego filtra) wszelkie niebezpieczne drobiny, roztocza i drobnoustroje. Wiele oczyszczaczy usuwa nie tylko niewidzialne cząsteczki, ale także przykre zapachy, które te powodują. Tym samym wyraźnie i bezdyskusyjnie zwiększając komfort życia wszystkich domowników.

Jeżeli korzystacie z usług dostawcy prądu Enei, możecie skorzystać z kodu promocyjnego na zakup wybranego oczyszczacza powietrza dla mieszkania. W ofercie dostępne są oczyszczacze marki Fellowes, przeznaczone zarówno do małych, jak i większych przestrzeni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here