oprawę wigilijnej kolacji

Wigilia to dla większości z nas jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Ten dzień spędzamy zazwyczaj w gronie bliskich nam osób. Przygotowujemy wcześniej tradycyjne potrawy, pakujemy prezenty i elegancko się ubieramy. Jednak, aby czuć magię świąt na każdym kroku, warto zadbać również o dekoracje pomieszczenia, w którym podamy kolację oraz stołu, przy którym zasiądziemy tego wieczora.

Świąteczne drzewko – niezbędny element Wigilii

Jedną z najbardziej znanych i lubianych tradycji wigilijnych jest dekorowanie świątecznego drzewka. W tym przypadku możemy dać się ponieść fantazji i ozdobić je w dowolny wymarzony sposób. Większość z nas decyduje się na różnokolorowe bombki i światełka. Jeżeli chcemy pójść o krok dalej, możemy zdecydować się na jeden przewodni motyw kolorystyczny, który najbardziej będzie pasować do wnętrza lub na ozdoby z jednej serii. Mogą być to ozdoby wykonane ze słomy, drewniane, wykonane na szydełku lub uszyte z materiału. Jeżeli w rodzinie są małe dzieci, ciekawym pomysłem będzie własnoręczne wykonanie ozdób razem z nimi. Bibułowe łańcuchy, pierniczki na sznurku czy papierowe ozdoby umożliwią wspólne spędzanie czasu i stworzenie naprawdę wyjątkowego świątecznego drzewka.

Dekoracje na wigilijny stół

Najlepsza zastawa i świąteczny obrus są niezbędne w ten wieczór, ale warto zrobić coś więcej, aby świąteczny stół prezentował się naprawdę wyjątkowo. Przykładowo, na stole można położyć świece ozdobne. Mogą być to zarówno świece długie w wieloramiennym świeczniku, jak i świece ozdobne w kształcie kul lub walców o różnych rozmiarach. W okresie Świąt Bożego Narodzenia popularne są szczególnie świece w kolorach zielonym, czerwonym, białym oraz brązowym. Wiele osób decyduje się też na modele połyskujące lub zapachowe. Delikatny korzenny aromat wspaniale podziała na zmysły domowników i zaproszonych gości, a przy okazji rozbudzi apetyt przed wigilijną kolacją. Ciekawym pomysłem na dekorację stołu jest wykorzystanie pływających świec. Pływające świece ozdobne można umieścić w szklanym naczyniu wraz z szyszkami, iglastymi gałązkami oraz małymi bombkami. Taka dekoracja na pewno zrobi wrażenie na zaproszonych gościach. Oprócz tego, na stole można postawić różnego typu figurki w kształcie aniołków, reniferów lub Mikołajów. Iglaste gałązki, bombki oraz brokat także sprawdzą się jako dekoracja stołu. W okresie świątecznym można korzystać z wielu dekoracji. Warto jednak pamiętać o tym, że nadmierny przepych oraz połączenia ozdób o wielu różnych stylach mogą nie prezentować się dobrze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here