okulary do kształtu twarzy

Okulary są bardzo widocznym dodatkiem i mogą zupełnie odmienić postrzeganie kobiety lub mężczyzny przez inne osoby. Źle dopasowane oprawki mogą wyostrzyć rysy, dodać kilogramów lub nawet wpłynąć na negatywne pierwsze wrażenie podczas spotkania. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać podczas poszukiwań idealnej pary nowych okularów.

Okrągłe szkła tylko dla wybranych

Po okulary z idealnie okrągłymi szkłami może oczywiście sięgnąć każdy, jednak niekoniecznie oznacza to, że będzie w nich dobrze wyglądał. Taki model pasuje niestety naprawdę niewielu osobom, a już na pewno nie jest polecany w przypadku zaokrąglonych twarzy. Okulary okrągłe męskie i damskie mogą natomiast bez obaw nosić szczęściarze z owalną twarzą, do której pasują właściwie dowolne oprawki.

Zaokrąglone modele świetnie nadają się do modelowania twarzy i złagodzenia ostrych rysów, dlatego są polecane także osobom z buzią przypominającą kształtem kwadrat. Po klasyczne lenonki mogą również sięgnąć właściciele sercowatej twarzy, która dzięki okrągłym szkłom nabierze odrobiny subtelności. Ponadto należy stosować zasadę proporcji pod względem wielkości szkieł w stosunku do wymiarów twarzy.

Kwadratowe szkła dla fanów wyrazistości

Oversizowe okulary przypominającym kształtem kwadraty są dość mocnym dodatkiem, dlatego lepiej sprawdzą się w przypadku osób z zaokrągloną twarzą i subtelnymi rysami niż u pań lub panów z geometrycznymi, ostrymi rysami. Taki model doda charakteru, dzięki czemu twarz nabierze wyrazistości. Ponadto kwadratowe kujonki są bardzo modne, dlatego sporym zainteresowaniem cieszą się nawet okulary zerówki damskie w tym kształcie.

Popularne nerdy będą oczywiście pasować osobom z owalną twarzą, która świetnie wygląda w połączeniu z geometrycznymi oprawkami. Dobrym wyborem mogą również okazać się lekko kwadratowe okulary pilotki, które są polecane zwłaszcza panom. Taki model jest uważany za klasykę męskiej garderoby i może być łączony z ubraniami w wielu różnych stylach. Złota zasada głosi ponadto, że oprawki okularów nie powinny wystawać poza linię twarzy.

Kocie okulary dla wysmuklenia okrągłej twarzy

Absolutnym hitem ostatnich lat są okulary typu kocie oczy, które są kolejnym dowodem na to, że modowe trendy lubią często powracać. Współczesne oprawki w tym stylu są nieco większe niż kiedyś i mają bardzo elegancki charakter. Ponadto są raczej zarezerwowane dla pań, choć  niektórzy panowie mogą również dobrze w nich wyglądać, jeśli tylko zdecydują się na model bez zbędnych ozdób i z mniej kocim kształtem.

Wyraziste, lekko kanciaste okulary są idealnym rozwiązaniem dla osób z okrągłą twarzą, którym zależy na efekcie wyszczuplenia i zaznaczenia kości policzkowych. W ofercie sklepu Edibazzar nie brakuje również modeli, które będą świetnie pasować do kobiet z owalną twarzą, która jest uważana za najbardziej zbliżoną do ideału. Kocich oprawek powinny natomiast unikać właścicielki twarzy w kształcie trójkąta i kwadratu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here