Implanty - najlepsze rozwiązanie, gdy stracimy ząb!

Braki zębowe mogą powstawać w wyniku wielu sytuacji. Raz może to być wynik nieszczęśliwego wypadku, a innym razem wynik przebytej choroby uzębienia. Z pozoru mogłoby się wydawać, że brak jednego zęba mógłby być czymś niegroźnym… jednak jak się okazuje — sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Na całe szczęście, stomatologia oferuje dziś jedne z najlepszych rozwiązań na pozbycie się braków zębowych, a są nim implanty stomatologiczne! Dziś pokażemy wam, dlaczego to właśnie implanty są bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem w przypadku utraty zęba!

Zatrzymanie groźnego procesu

Implanty, które występują w postaci drobnych rozmiarów śrub, mają w zamyśle stanowić „fundament” pod odbudowę przy pomocy dostępnych rozwiązań protetycznych. Jak się jednak okazuje, implanty wykorzystywane w stomatologii umożliwiają zatrzymanie procesu resorpcji, czyli zaniku kości w miejscu powstałego braku zębowego. Sama resorpcja jest wynikiem braku nacisku na dany element kości wynikający z na przykład przeżuwania pokarmu. Implant, który zostanie wprowadzony w miejsce braku, nie tylko stanowić będzie podstawę pod odbudowę protetyczną, lecz również staje się sztucznym korzeniem nowego zęba!

Skuteczność działania

Nie sposób nie wspomnieć też o tym, jak ważna jest skuteczność działania, jaką oferują implanty wszczepiane przez gabinety takie jak Prosmile w Warszawie. Implant to bez wątpienia niezawodne rozwiązanie mogące przywrócić nam pełną funkcjonalność układu stomatognatycznego. Po wprowadzeniu implantu i osadzeniu na nim korony bądź mostu protetycznego każdy pacjent uzyskuje stabilny i odporny na zniszczenia element uzupełniający uzębienie. Z uwagi na to, że jest ono mocowane na stałe, nie trzeba pamiętać o tym, żeby zamocować je codziennie w jamie ustnej, tak jak trzeba robić to w przypadku protez ruchomych!

Implanty są dla każdego

Ostatnią zaletą implantów, o jakiej pragniemy dziś wspomnieć jest to, że implanty są tak naprawdę przeznaczone… dla każdego! Niezależnie od wieku możecie stać się właścicielami sztucznych zębów osadzonych na implantach! Oczywiście należy też pamiętać o tym, że konieczne jest spełnienie kilku bardzo ważnych warunków. Pierwszym z nich jest odpowiednia ilość kości, umożliwiające stabilne wszczepienie implantu. To niezwykle ważne, gdyż gdybyśmy hipotetycznie wprowadzili implant w kość, która by go nie utrzymała, to nie tylko nie spełniałby on swojej funkcji, lecz również istniałoby znaczące ryzyko tego, że wypadłby on z jamy ustnej. Poza tym należy też pamiętać o wyleczeniu wszystkich możliwych dolegliwości w miejscu potencjalnej implantacji, takich jak stany zapalne tkanek miękkich! Jeżeli jednak zostaną one wyleczone poprawnie — możecie umawiać się na pierwszą konsultację u implantologa!

Jeśli szukasz dobrego implantologa zajrzyj na stronę https://prosmile.warszawa.pl/oferta/implantologia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here