ile zarabia wojskowy

Często całymi latami gnijemy w firmach, które zupełnie niczego nam nie dają, zanim dostrzeżemy, że możemy żyć zupełnie inaczej – o ile tylko postanowimy się przebranżowić i nareszcie rozpoczniemy pracę w branży, jaką naprawdę się interesujemy. Jeżeli uda nam się zostać zawodowymi żołnierzami, będziemy mogli zdobyć bezpieczne i stałe warunki zatrudnienia, sporą pensję i liczne dodatkowe korzyści.

Ile zarabia wojskowy?

Zależy to oczywiście od uzyskanego przez niego stopnia, ogólnego doświadczenia i przepracowanych lat. Praca ta często jest marzeniem chłopców i dorastających już mężczyzn, którzy w głębi serca chcą pomagać światu i pragną chronić innych ludzi przed ewentualnymi natarciami wrogów. Oczywiście w większości przypadków polega ona na czymś zupełnie innym, więc jeśli chcielibyśmy zostać wojskowymi tylko ze względu na możliwość ratowania świata, powinniśmy sobie odpuścić. Zawód ten ma jednak sporo innych zalet, o których też warto wspomnieć i na które też na pewno z chęcią zwrócimy swoją uwagę. Być może to one przekonają nas do zmiany swojej branży zawodowej i rozpoczęcia zupełnie innego, prawdopodobnie lepszego, a już na pewno ciekawszego życia.

Główne zalety pracy wojskowego

marynarka wojskowa

Wojsko będzie dla nas idealnym miejscem do pracy, jeżeli od zawsze lubiliśmy pomagać innym ludziom i czujemy, że to właśnie my powinniśmy chronić swój kraj oraz jego mieszkańców. Zostając wojskowymi, w pewnym stopniu zaczniemy sprawować opiekę nad całą ojczyzną. Jeżeli zaistnieje taka konieczność i dojdzie do wojny bądź nasz kraj zostanie zaatakowany przez inne państwo, będziemy mogli chronić jego granic i w ten sposób zabezpieczać mieszkających w nim ludzi. Weźmiemy też udział w różnorodnych misjach ratunkowych, które organizowane są o wiele częściej niż się nam to wydaje.

Gdy dojdzie do jakiejś klęski żywiołowej – większej powodzi czy ogromnej wichury tratującej miasta i dobytek ludzi – wojskowi przygotowują pomoc dla ofiar takich zdarzeń i nieraz sami zabierają się do aktywnego działania, odbudowując utracone posesje. Praca w wojsku da nam więc gigantyczną satysfakcję i pozwoli poczuć, że robimy coś wartościowego i bardzo przydatnego. Możemy w niej także liczyć na stabilne zatrudnienie, które jest jedną z jej największych zalet. Wiedząc, że swoją pracę będziemy mogli wykonywać do końca swoich dni, czujemy się pewniej i bezpieczniej, podczas gdy w innych zawodach do utraty nawet pozornie stałej posady dochodzi bardzo często.

Główne wady pracy wojskowego

Jeśli dowiemy się, ile zarabia wojskowy, jego przeciętną pensję możemy uznać za poważny mankament takiej pracy. Bo wbrew pozorom i wbrew temu, co mówi się w społeczeństwie, zarobki osób pracujących w wojsku nie są jakoś niesamowicie imponujące. W zeszłym roku wysokość pensji wojskowego wyniosła bowiem niecałe pięć tysięcy złotych brutto, co daje nam mniej więcej trzy tysiące złotych netto. Oczywiście za tą kwotę jesteśmy w stanie spokojnie przeżyć i zapewnić sobie normalne życie, ale już nie pozwolimy sobie na częste wyjazdy za granicę, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na założenie rodziny.

Pamiętajmy też, że wojsko nie przypomina miejsca znanego nam z filmów czy kolorowych książek fabularnych. To służba, którą będziemy musieli wypełniać – nieraz wykonując niełatwe i żmudne prace otrzymane przez swoich zwierzchników. Mimo iż zatrudnienie w przypadku tej branży jest stałe i pewne, nie możemy liczyć na to, że większość swojego życia zawodowego spędzimy w jednym oddziale.

myśliwiec

Nagle, zupełnie niespodziewanie możemy otrzymać zalecenie do pełnienia służby w mieście oddalonym od naszej miejscowości nawet o kilkaset kilometrów i będziemy musieli do niego wyruszyć, nie chcąc utracić swojej posady. To zdecydowanie utrudni nam życie, zwłaszcza jeśli mamy już swoją rodzinę. Będziemy musieli albo razem z nią regularnie się przeprowadzać, albo decydować się na częste rozłąki z bliskimi, które zawsze będą dla nas bolesne.

Zanim podejmiemy się jakiejkolwiek nowej pracy, powinniśmy poważnie zastanowić się nad tym, czy jest ona w ogóle dla nas. Zawód wojskowego zdecydowanie kusi możliwością chronienia własnego kraju i jego mieszkańców oraz stałym zatrudnieniem, jednak kryje w sobie także liczne wady, o których nie możemy zapominać.
Na stanowisku wojskowego zawsze będziemy mieć kogoś nad sobą, więc jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do wypełniania czyichś rozkazów, możemy sobie w tej nowej roli po prostu nie poradzić. Liczmy się też z ewentualnymi częstymi przeprowadzkami oraz brakiem wolnego czasu, który zawsze chcemy poświęcać swoim bliskim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here