Fakty i mity na temat okien drewnianych

Okna z drewnianą ramą znowu wracają do łask. Okazuje się, że stają się coraz bardziej popularne, ale większość inwestorów zwraca uwagę jedynie na ich wygląd – rzeczywiście prezentują się o wiele lepiej aniżeli okna PCV. Czas jednak obalić mity i potwierdzić fakty, jakie wiążą się z tego rodzaju oknami. Dzięki temu decyzja o wyborze tych najlepszych będzie jeszcze łatwiejsza.

Okna drewniane są trwałe – PRAWDA

Producenci okien z ramami PCV przyznają, że właśnie okna plastikowe przetrwają dłużej. Nie jest to prawda. Weźmy pod uwagę, że drewno jest jednym z najtrwalszych materiałów budowlanych. Przecież buduje się z niego nawet domy, które przy odpowiedniej konserwacji mogą spokojnie służyć przez co najmniej kilkadziesiąt lat. Taką samą żywotność przypisuje się ramom okiennym.

O okna drewniane trzeba dbać – PRAWDA

Szczególna pielęgnacja ram okiennych, które wykonane są z drewna, jest rzeczywiście konieczna, ale w żadnym wypadku nie oznacza to, że jest ona nad wyraz trudna. Przy użyciu odpowiednich środków czyszczących i konserwujących, możemy liczyć na ich trwałość przez co najmniej kilkadziesiąt lat. Naprawa okien drewnianych nie będzie konieczna, a same ramy będą w pełni chronione przed niekorzystnymi warunkami.

Okna drewniane szybciej się psują – MIT

Absolutnie nie. Mechanizmy, które są zastosowane w nowoczesnych oknach z drewna, są nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale również niezwykle trwałe. Naprawa okien drewnianych odbywa się jedynie wtedy, gdy drewniane ramy okienne nie są odpowiednio pielęgnowane. Jeśli nie będą właściwie impregnowane, mogą się wypaczać wskutek działania silnych promieni słonecznych, mrozu bądź deszczu. Jeśli jednak inwestor będzie korzystał z profesjonalnych preparatów, nic takiego się nie wydarzy.

Okna drewniane są drogie – MIT

Rzeczywiście okna z drewnianą ramą są nieco droższe od tych PCV. Okazuje się jednak, że inwestycja właśnie w taki rodzaj okien jest o wiele bardziej opłacalna, a koszty całościowe nie są wyższe. Przecież okna PCV ulegają częstszym usterkom, a każda ich naprawa wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Co więcej, okna drewniane przetrwają co najmniej kilkadziesiąt lat w pełnej sprawności. Finalnie ta inwestycja jest tańsza.

Okna drewniane pasują tylko do wnętrz klastycznych albo retro – MIT

Dzisiaj okna drewniane wybierane są do wszelkiego rodzaju inwestycji budowlanych. Wszystko dlatego, że możemy wybierać różną kolorystykę ram czy sam styl okien. Jeszcze do niedawna rzeczywiście okna z ramami drewnianymi najbardziej pasowały do elewacji w stylu klasycznym czy wnętrz retro. Teraz kiedy drewno stało się znowu modne, bardzo często wykorzystuje się je także jako element dekoracyjny inwestycji nowoczesnych, industrialnych.

Najważniejsza jest jakość, a ta jest bezwzględnie najwyższa, jeśli pod uwagę weźmiemy okna z drewna. Warto wybierać renomowanych producentów, którzy oferują kompleksowe usługi – nie tylko sprzedaż okien, ale także ich fachowy montaż. Dzięki temu będziemy mieć pewność najlepszej inwestycji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here