Czym zajmuje się protetyk?

Protetyk stomatologiczny jest specjalistą w zakresie przywracania funkcjonalności uzębienia. Jest on w stanie sprawić, że pacjent, który z różnych powodów utracił część swojego uzębienia, będzie mógł ponownie przeżuwać i gryźć ulubione posiłki i nie tylko. Jako lekarz, jest to jedna z najważniejszych osób w całej stomatologii. Wynika to z faktu, że nieprawidłowo funkcjonująca szczęka, np. brak możliwości prawidłowego przeżuwania, może spowodować różne inne problemy, prowadzące do ogólnych problemów zdrowotnych. Z tego powodu, rekomendujemy zapoznanie się z zakresem obowiązków protetyka stomatologicznego.

Leczenie bezzębia

Bezzębie to poważny problem – nawet, gdy obejmuje zaledwie część szczęki. Brak nawet jednego zęba może spowodować skomplikowane skutki uboczne, w postaci przesuwania pozostałych, zdrowych zębów, czy też doprowadzić nawet do ich wypadnięcia. Z tego powodu, konieczne jest zrekonstruowanie nawet najmniejszych ubytków, celem zapobiegnięcia tego rodzaju sytuacji.

Aby uchronić się przed tego rodzaju sytuacją, można wykorzystać zróżnicowane formy leczenia protetycznego. Protetyka stomatologiczna jest jednym z najbardziej rozwiniętych działów stomatologii, oferujący w swoim zakresie rozwiązania, które oferują bardzo wysoką skuteczność. Aby z nich skorzystać, warto jest skontaktować się z dobrym lekarzem protetykiem, oferującym działania w tym obszarze. Dowiedz się, w jaki sposób możesz zrekonstruować swoje ubytki w uzębieniu. 

Wstawianie implantów

Implanty stomatologiczne to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, by przywrócić pełną funkcjonalność uzębienia. Jeśli mielibyśmy opracować ranking rozwiązań, które najlepiej odwzorowują zęba, to implant stomatologiczny z koroną protetyczną stałby na pierwszym miejscu. To spora zaleta, która sprawia, że warto z nich skorzystać. Implanty przyjmują formę sztucznego korzenia zębów, najczęściej wykonanego z tytanu, aczkolwiek spotyka się także wersje implantów wykonane z cyrkonu. Każda z nich jest bardzo skuteczna, a dodatkowo na obydwu implantach można zamocować pięknie wyglądające korony porcelanowe.

Leczenie z wykorzystaniem protez stałych

Protezy stałe są powszechnie polecane przez protetyków. Wykorzystanie protezy stałej pozwala na zniwelowanie wad protez ruchomych, przy jednoczesnym skorzystaniu z zalet tego rozwiązania. Protezy stałe są bardzo wygodne i wyglądają estetycznie, dlatego przy większych ubytkach warto jest rozważyć ich wykorzystanie. Wizualnie protezy stałe świetnie naśladują zęby naturalne.

Jeśli szukasz dobrego protetyka, zapraszamy do gabinetu https://medident-stomatologia.pl/zabieg/protetyka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here