Co zrobić, by zapewnić sobie zdrowy sen

Zdrowy, regenerujący sen to marzenie osób, które zmagają się z bezsennością. Jednorazowe niewyspanie objawia się zmęczeniem i gorszym samopoczuciem, ale prawdziwy problem mają jednak osoby, które cierpią na bezsenność przez dłuższy czas. Co zrobić, by poprawić jakość swojego snu i budzić się rano wypoczętym?

Sprawdź na czym śpisz

Jeśli rano budzisz się niewyspany to znak, że czas sprawdzić stan swojego materaca. Mało kto zdaje sobie sprawę, że wysłużony, zbyt twardy lub miękki materac ma ogromny wpływ na jakość naszego snu. Nie dość, że nie pozwala nam on dobrze wypoczywać, to ma bardzo zły wpływ na kręgosłup i może powodować wady postawy.

Nie bez znaczenia są również odpowiednie poduszki, ważne, by wybierać naturalne rozwiązania, które przyczyniają się do zwiększenia komfortu snu. Jednym ze sklepów, gdzie można kupić takie poduszki, jest https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/, to zdecydowanie najlepsze miejsce, by dostać poduszki z łuską gryki, które ułatwiają zasypianie i są szczególnie polecane osobom zmagającym się z bezsennością.

Odpowiednia kultura snu to podstawa

Stosowanie się do kilku podstawowych zasad pomoże w uniknięciu problemów z zasypianiem. Ważne, by przed położeniem się spać, nie spożywać tłustych i ciężkostrawnych posiłków. Kolację powinniśmy jeść około 2 godziny przed położeniem się do łóżka. Pamiętajmy, że czas od ostatniego posiłku, do pójścia spać nie powinien przekraczać 3 godzin.

Pomimo że lampka wina czy małe piwo wydają się pomagać zasnąć, tak naprawdę sprawiają, że nasz sen jest płytki i słabo regeneruje. Jeśli często budzimy się niewyspani, a na wieczór lubimy napić się alkoholu, to może być to główną przyczyną naszych problemów.

Przed samym zaśnięciem, warto się wyciszyć. Oglądanie emocjonujących filmów czy ćwiczenia na siłowni są przyjemne, ale wykonywane bezpośrednio przed położeniem się do łóżka pobudzają nas i utrudniają zasypianie. Przed pójściem spać powinniśmy za wszelką cenę uspokoić się i wyciszyć. Nie rozmyślajmy o tym co było dzisiaj, ani co wydarzy się jutro. Odpowiednie podejście sprawi, że nasze problemy z zaśnięciem odejdą w niepamięć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here