5 porad jak utrzymać porządek w damskiej torebce?

Zacznijmy od tego, że w damskiej torebce nie panuje bałagan, lecz „artystyczny nieład”. Torebka to bliski kobiecemu sercu element garderoby, w którym mieści się cała osobowość jej właścicielki. Regularne porządki i dobra organizacja mogą tylko sprawić, że będzie nam wygodniej na co dzień.

Kobiety bez torebki nie wychodzą z domu, bez niej czują się nagie. Torebka damska jednocześnie skrywa wszystkie nasze sekrety, do których wstępu nie powinien mieć żaden mężczyzna. Co zrobić jednak, kiedy my same nie możemy sięgnąć po konkretny „sekret” w momencie, kiedy jest nam akurat potrzebny w danej chwili?

Odpowiednia torebka: kieszenie i przegrody

Warto poświęcić odrobinę czasu na przemyślenie funkcjonalności swojej torebki oraz wyznaczenie miejsc dla każdej rzeczy, którą nosimy ze sobą. Obowiązuje ta sama zasada co w domowej szafie, gdzie każda półka ma swoje przeznaczenie. Oczywiście, potrzebna jest do tego dobrze skrojona torebka damska z odpowiednią do naszych potrzeb ilością komór, przegródek i kieszonek. Idealnie, jeśli dodatkowo znajdzie się w niej smyczka na klucze zakończona karabińczykiem.

Dobra organizacja miejsca

Jak zminimalizować liczbę niezbędnych przedmiotów w damskiej torebce? Pomogą nam w tym odpowiedniej wielkości: portfel, kosmetyczka, etui na klucze lub brelok. Dzięki nim możesz nosić niezliczone ilości niezbędnych drobiazgów. Smyczka z karabińczykiem we wnętrzu torebki lub łatwy do znalezienia brelok sprawi, że już nigdy nie będziesz tracić czasu na żmudne poszukiwanie kluczy. Jeśli dobrze porozkładasz i posegregujesz po kieszonkach swoje rzeczy, sięgniesz po nie z łatwości wtedy kiedy będziesz ich potrzebowała.

Noś tylko to, czego naprawdę potrzebujesz

Od intuicji i umiejętności przewidywania właścicielki w zakresie tego, co może się wydarzyć w ciągu dnia, zależy zawartość jej torebki. Zazwyczaj nosimy w torebce: klucze, telefon, notes, długopis, szminkę, dezodorant, perfumy, puder, szczotkę do włosów, zapasowe rajstopy, nić dentystyczną, szczoteczkę do zębów i płócienną torbę na zakupy. Telefon jest w stanie zastąpić nam: notes, lusterko, kalendarz i organizer, odtwarzacz muzyki, czytnik książek i aparat fotograficzny. Zastanówmy się, czy potrzebujemy tych przedmiotów w naszej podręcznej torebce, czy na co dzień wystarczy nam po prostu dobry smartfon, łączący wszystkie te funkcje. Warto mieć zawsze przy sobie zakupową torbę lub worek na dodatkową odzież albo inne nieprzewidziane przedmioty, które przyjdzie nam przynieść do domu.

Odkładaj rzeczy na swoje miejsce

Nawet najlepsza strategia organizacji miejsca w torebce nie przeniesie rezultatów jeśli nie będziemy  odkładać naszych osobistych skarbów w wyznaczone miejsca. Z początku może być trudno, jeśli jednak poświęcimy temu troszkę czasu, wejdzie nam to w nawyk.

Rób regularnie przegląd wnętrza torebki

Nie trzymaj rzeczy, których nie używasz przez kilka dni na wypadek, że „kiedyś się przydadzą”. Rozstawaj się z nimi bez żalu. Wyrzucaj regularnie papierki po batonach, nieaktualne listy zakupów, niepotrzebne paragony, ulotki i wizytówki, z których nigdy nie skorzystasz.

Spróbuj nosić mniejszą torebkę

Jeśli pomimo zastosowanych rad stwierdzisz, że to nie dla ciebie, a jednak chciałabyś zachować porządek w torebce, wybierz mniejszy. Mniejsza pojemność torebki sprawi, że będziesz nosić ze sobą tylko to, co naprawdę niezbędne. 

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here