3 triki, które ułatwią suszenie prania zimą

Suszenie prania zimą może okazać się udręką; po poznaniu kilku trików może zmienić się jednak w przyjemność. Zima to świetny okres na pranie: przede wszystkim dlatego, że – wbrew pozorom – pranie schnie na mrozie! Jak poradzić sobie z praniem w zimowej aurze?

Pranie schnie na mrozie

Wbrew pozorom, pranie z powodzeniem schnie na mrozie. Zawdzięczamy to procesowi sublimacji, który sprawia, że woda ze świeżo upranych ubrań zamienia się w gaz, który następnie odparowuje. Możemy wykorzystać tą wiedzę i na cały okres zimowy przenieść suszarkę na balkon, dzięki czemu zaoszczędzimy cenną przestrzeń w mieszkaniu. Świetną, niezwykle pojemną suszarką idealną na balkon jest suszarka ogrodowa Leifheit.

Kiedy zdejmiemy pranie, powinniśmy pozwolić mu odtajać. To świetny moment na wyprasowanie ubrań – nasze ubrania nabiorą normalnej temperatury, a my – będziemy mogli włożyć je od razu do szafy.

Sposób z zamrażarką

Ten sposób wiąże się bezpośrednio z poprzednim. Działa bowiem na tej samej zasadzie. Jeśli włożymy pranie do torby przepuszczającej wilgoć, a następnie umieścimy je w domowej zamrażarce, wyschnie niezwykle szybko. Wysuszone poprzez mrożenie ubrania wystarczy wyprasować i schować do szafy lub komody!

Kaloryfer – przyjaciel schnących ubrań

Jeśli suszymy ubrania w domu, warto umiejscowić je blisko źródeł ciepła takich, jak kaloryfery. Nie powinniśmy jednak suszyć ubrań bezpośrednio na kaloryferze – wyschną „za szybko”, przez co materiał stanie się dość sztywny i nieprzyjemny w dotyku. Wysuszoną w ten sposób odzież trudno również wyprasować. Najlepszym rozwiązaniem jest więc rozstawienie suszarki z praniem nieopodal źródła ciepła – ale nie za blisko!

Przy suszeniu niewielkich części garderoby, takich jak skarpetki, rękawiczki czy bielizna, można posiłkować się suszarką. Ciepły nawiew skierowany w stronę odzieży szybko ją wysuszy. Warto zdecydować się jednak na średni nawiew. Musimy również kontrolować ciągle proces suszenia – oddalanie się od włączonej suszarki jest niebezpieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here